Projekta numurs KC-PI-2017/40

Projekta 2. kārtas ilgums: 21.03.2018. - 31.05.2021. 

Projekta zinātniskais vadītājs: Dr. Phys. Mārtiņš Rutkis

Apraksts:

Komercializēt jaunu tehnoloģiski inovatīvu termoelektriskā starojuma sensoru spektroskopiskām iekārtām. Spektroskopiskās metodes tautsaimniecībā tiek plaši pielietotas – vides monitoringā, pārtikas kvalitātes noteikšanā, kriminālistikā, farmācijā, ķīmiskajā rūpniecībā un citur.

Projekta otrās kārtas maksimālās kopējās izmaksas ir 316 500 euro ar ERAF atbalsta intensitāti 90%.

1. kārtas laikā izstrādāta Komercializācijas stratēģija, Tehniski ekonomiskā priekšizpēte un komercializācijas pasākuma plānas.

2. kārtas laikā infrasarkanā sensora tehnoloģija ir attīstīta līdz prototipiem tādā līmenī, kurus var testēt jau konkrētos uzņēmumos un pielāgot to vajadzībām (TRL 7). Izstrādātā sensora tehnoloģija ir piemērota lāzeru jaudas mērītāju veidošanai. Sensoram piemīt unikālas īpašības, kā ātrdarbība ar kārtu 1MHz, plašs spektrālais diapozons un iespēja to pielāgot ar konkrētiem absorbcijas slāņiem, kā arī sensora izmērs neietekmē tā ātrdarbību. Šo īpašību kopums ir unikāls un projekta gaitā ir apzināti un uzrunāti lielākie lāzeru jaudas mērītāju ražotāji, kuriem ir prezentēta tehnoloģija un veiktas pārrunas par licenzēšanas iespējām.