Noslēdzies trešais “Student Deep Science Hackathon”

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 5. līdz 7. novembrim, tiešsaistē tikās motivēti un aizrautīgi studenti, kas strādāja komandās un radīja jaunas un inovatīvas idejas, kā arī  prezentēja komercializācijas plānus STEAM jomās (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla, matemātika).

LU Cietvielu Fizikas institūta (LU CFI) un LU Inovāciju centra (LUMIC) organizētais pasākums bija trīs dienu darbnīca jaunu inovatīvu ideju radīšanai un attīstībai virtuālajā vidē. Pasākuma laikā dalībniekiem tika nodrošināts mentoru atbalsts, kopstrādes tiešsaistes vide un informācija komercializācijas soļiem.

48 stundu laikā studenti un mentori kopā izstrādāja jaunas augsto tehnoloģiju idejas, kas balstītas viedo risinājumu un materiālu izmantošanā, kā arī ilgtspējības nodrošināšanā. “Student Deep Science Hackathon” tika pieteiktas septiņas idejas un sešas no tām veiksmīgi nokļuva līdz pasākuma noslēgumam. Komandas piedāvāja tādas idejas kā aplikācijas kravas pārvadājumu procesa uzlabošanai un rehabilitācijas un fizioterapijas pakalpojumu pieejamībai, risinājumu plastmasas atkritumu pārstrādei, galarezultātā iegūstot oglekļa nanocaurulītes, drošības risinājumu pret velosipēdu zādzībām, jaunu keratīna ekstrakcijas metodes izstrādi no aitu vilnas un micēlija kompozītmateriāla pielietošanu modes industrijā.

Dalībniekus konsultēja un ar viņiem kopā strādāja tādi mentori kā Matīss Neimanis, Tehnoloģiju akselerators Buildit Latvia, Madara Ermansone, kopiena TechHub Riga, kā arī Kaspars Kalnišs, mehānikas un mehatronikas inženieris, ar 15 gadu pieredzi dažādās kompānijās. Komandām palīdzēja un savās zināšanās dalījās arī vairāki mentori no LU CFI – Andris Anspoks, Sergejs Fomins, Alfs Raudis.

“Lai arī virtuālā vidē ir daudz grūtāk un sarežģītāk organizēt komandas darbu, bija patiess prieks strādāt ar motivētiem jauniešiem, kas mērķtiecīgi virzījās uz rezultātu,” mentors Matīss Neimanis, Tehnoloģiju akseleratora Buildit Latvia vadītājs.

Pasākumu bagātināja uzaicinātie eksperti, sniedzot noderīgas lekcijas un iedvesmas stāstus: Ģirts Ozoliņš, Materize (LU CFI)  pastāstīja par zinātniskās idejas komercializācijas iespējām, Olga Barreto Goncalves (Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.LV) dalījās pieredzē par jaunuzņēmumu ekosistēmu, Madara Kalniņa-Kalnmale (Lightspace Technologies) dalījās savā pieredzes stāstā, kā no idejas nonāca līdz augsto tehnoloģiju uzņēmumam.

Noslēgumā dalībnieki prezentēja savu veikumu žūrijai, kura izvērtēja komandas darbu un sasniegtos rezultātus. Žūrijā bija pārstāvji no LU CFI, LU CFI Fonda, LUMIC, LU Studentu inkubatora un uzņēmuma EuroLCDs. Komanda “Fluffy”, kas piedāvāja jaunu keratīna ekstrakcijas metodes izstrādi no aitu vilnas, ieguva godpilno pirmo vietu un galveno balvu 2000 EUR, kā arī īpašo balvu no uzņēmuma MikroTik. Šai komandai būs iespēja ar savu ideju piedalīties arī Tehnoloģiju akseleratora Buildit Latvia programmā un pretendēt uz investīciju. Komanda “Future Fungi” ar ideju - pielietot micēlija kompozītmateriālu modes industrijā, ieguva otro vietu un 1000 EUR, savukārt komanda “Lock Up”, kas izstrādāja drošības risinājumu pret velosipēdu zādzībām, ieguva trešo vietu un 200 EUR. Visu trīs godalgoto komandu dalībnieki ieguva arī atspirdzinošas balvas no Red Bull.

“Ik gadu rīkojot Hakatonus ir liels prieks par radošiem, gudriem un aizrautīgiem studentiem, kas izmanto piedāvātās iespējas, mentoru un ekspertu atbalstu. Latvijā ir izcila zinātne, un radot vidi, kur satikties studentiem un augsto tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvjiem, mēs veidojam pamatu inovāciju attīstībai un izaugsmei,” komentē LU CFI Fonda valdes locekle Anta Gailiša.

Liels paldies pasākuma sponsoriem: LU CFI Fonds, GroGlass, MikroTik, Red Bull un pasākuma atbalstītājiem: Tehnoloģiju akselerators Buildit Latvia, kopiena TechHub Riga, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.LV, Lightspace Technologies.

Pasākums tiek līdzfinansēts no  Latvijas Universitātes ERAF projekta Nr.1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”.

Studenti aicināti piedalīties ideju maratonā “Student Deep science hackathon”

2021. gada 5. – 7. novembrī jau trešo reizi norisināsies LU Cietvielu Fizikas institūta organizētais hakatons “Student Deep Science hackathon”. Pasākums tiks īstenots tiešsaistē, lai sniegtu iespēju studentiem attīstīt savas idejas un sastapt vienlīdz motivētus jauniešus, kā arī iegūt kontaktus ar nozares profesionāļiem.

Pasākums būs kā jaunu inovatīvu ideju radīšanas un attīstīšanas darbnīca virtuālajā vidē, kas paredzēta studentiem, kuri vēlas veidot starpdisciplināras komandas ar inovācijas potenciālu. Meklējam interesantas idejas STEAM (science, technology, engineering, art, mathematics) jomās.

Pasākuma pirmajā diena dalībnieki veidos komandas, balstoties uz iepriekš iesniegtām idejām, attīstīs tās kopā ar mentoriem un pasākuma noslēgumā prezentēs komercializācijas plānu žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem. Pasākuma laikā dalībniekiem tiks nodrošināts profesionālu mentoru atbalsts, kopstrādes vide un informācija komercializācijas soļu veikšanai. Ekspertu lekcijās dalībnieki varēs iegūt vērtīgas zināšanas par to, kā:

  • no idejas nonākt līdz pārdodamam produktam;
  • uzzināt visu par un ap akseleratoriem, kā arī par StartUp vidi Latvijā;
  • no zinātniskās idejas nonākt līdz komercializācijai.

Komandām iespējams cīnīties par balvām 5000 EUR apmērā! Aicināti pieteikties arī interesenti bez idejas. Ikvienam būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci un motivāciju darboties.

Dalība pasākumā ir bezmaksas.

Pieteikšanās noris līdz 5. novembrim: http://deepsciencehackathon.windhackers.com/ 

 

Pasākums tiek atbalstīts ar ERAF līdzfinansēto projektu Nr. 1.1.1.3/18/A/007 "Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem".