Noslēdzies Deep Science Hackathon 2020

Pagājušās nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. februārim, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) norisinājās Latvijas augsto tehnoloģiju hakatons “Deep Science Hackathon 2020”, kur dalībnieki starpdisciplinārās komandās kopā ar mentoriem attīstīja piecas idejas un pasākuma noslēgumā prezentēja tās žūrijai, zinātniekiem un potenciālajiem investoriem.

48 stundu laikā studenti un profesionāļi kopā izstrādāja jaunas augsto tehnoloģiju idejas, kas balstītas viedo materiālu izmantošanā. Pavisam uz “Deep Science Hackathon” tika pieteiktas deviņas idejas, no kurām piecas veiksmīgi nokļuva līdz pasākuma noslēgumam. Komandas piedāvāja tādas idejas kā aitas vilnas filtrs ūdens attīrīšanai, aplikācija, kas palīdzētu nelaimes gadījumos izkļūt no konkrētās ēkas vai prāmja, dzīvnieku siksniņa ar GPS, kas darbotos ar ķermeņa siltumu. Savukārt “Electric Eel” piedāvāja ideju par autonomu robotu, kas dezinficē ūdens apgādes sistēmas. Arī LU CFI komanda, kura jau piekto gadu organizē hakatonus, piedalījās ar savu ideju – radikāli pilnveidot hakatona formātu līdz nākamā gada hakatonam, apzinot dalībnieku ieteikumus un veicot situācijas analīzi. Saglabājot materiālzinātņu fokusu, tika nolemts pozicionēties kā Baltijas reģiona hakatonam, ar atbilstošiem sadarbības partneriem.

Dalībniekus konsultēja un ar viņiem kopā strādāja tādi mentori kā profesors Anders Halens (Anders Hallen) no “KTH Royal Institute of Technology”, inovāciju trenere Mollija Rogstadiusa (Molly Rogstadius) un biznesa eksperts Ervins Aliks (Ervin Alic) no RISE (“Research Institutes of Sweden”), un Marko Muellers (Marko Mueller), “MARKOPRENEUR GmbH” rīkotājdirektors, kuram ir plaša pieredze dizaina domāšanas treniņos. Komandām palīdzēja arī vairāki mentori no Latvijas – Viesturs Sosārs no “TechHub” un Lauma Muižniece no LIAA.

“Man kā mentoram lielākais gandarījums ir redzēt komandas un idejas attīstību šajā īsajā laika posmā. Kā komandas, kuras piektdien vēl īsti nezināja, ko vēlas sasniegt, svētdienas vakarā ar lielu pārliecību prezentē savu ideju,” stāsta Ernests Štāls, hakatona mentors un vadītājs, “TechChill” konferences līdzdibinātājs.

Noslēgumā dalībnieki prezentēja savu veikumu žūrijai, kura izvērtēja komandas darbu un sasniegto rezultātu. Žūrijā bija pārstāvji no tādām organizācijām kā Komercializācijas Reaktors, LIAA, akselerācijas fonds “BuildIt”, riska kapitāla fonds “Change Ventures”, kopiena “TechHub”, Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija, Sociālās uzņēmējdarbības akselerators “New Door”. Komanda “Infinite Battery”, kas attīstīja ideju par dzīvnieku siksniņu, kas darbotos ar ķermeņa siltumu, ieguva iespēju piedalīties “Buildit Latvia” īstenotajā programmā, kura norisināsies 2020. gada pavasarī. Šai komandai, tāpat kā jebkurai citai komandai programmā ir iespēja saņemt pirmssēklas (PreSeed) investīciju līdz pat 50 tūkstošiem eiro. Lai jaunuzņēmums saņemtu investīciju, tam būs jāpierāda, ka komandai ir atbilstoša pieredze un motivācija attīstīties. Programmas laikā komandai būs iespēja strādāt ar akseleratora “Buildit” ekspertiem un partneriem, lai uzņēmums spētu straujāk attīstīties un kļūtu interesants nākamā līmeņa investoriem, kuri investē sēklas fāzē (Seed round). Savukārt “Fluffy Purification” un “Really Simple Learning” saņēma biļetes uz konferenci “TechChill”.

“Mūsu uzdevums ir veidot inovācijas un sadarbību veicinošu ekosistēmu un veidot jaunas komandas, kuras spēj risināt nepieciešamās problēmas. Latvijā ir izcila zinātne un izcila augsto tehnoloģiju uzņēmumi, mums tikai jāiemācās strādāt kopā, lai to iznestu ārpus Latvijas robežām” stāsta Andris Anspoks, LU CFI direktora vietnieks inovācijas jautājumos.

Šogad LU CFI organizētajā Latvijas augsto tehnoloģiju hakatonā “Deep Science Hackathon 2020” piedalījās gan studenti, gan profesionāļi no dažādām Latvijas augstskolām un uzņēmumiem. Pārstāvētas tika tādas valstis kā Indija, Dānija, Lietuva, Nepāla, un protams, Latvija.

Paldies atbalstītājiem un sponsoriem – RISEBA, Hypnos alus un BIRZĪ!


 

Aicinām pieteikt un attīstīt idejas LU CFI rīkotajā “Studentu Deep Science Hackathon”

 

2020. gada 16. – 18. oktobrī LU Cietvielu Fizikas institūts rīkos jau otro hakatonu “Studentu Deep Science hackathon”, šoreiz tiešsaistē, lai sniegtu iespēju studentiem attīstīt savas idejas un sastapt jaunus komandas biedrus.

Pasākums būs kā jaunu inovatīvu ideju radīšanas un attīstīšanas darbnīca virtuālajā vidē, kas paredzēta studentiem, kuri vēlās veidot starpdisciplināras komandas ar inovācijas potenciālu. Meklējam interesantas idejas STEM (science, technology, engineering, mathematics) jomās.

3 dienu laikā dalībnieki veidos starpdisciplināras komandas ar iepriekš iesniegtām idejām, attīstīs tās kopā ar mentoriem un pasākuma noslēgumā prezentēs komercializācijas plānu žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem. Pasākuma laikā dalībniekiem tiks nodrošināts mentoru atbalsts, kopstrādes vide un informācija komercializācijas soļu veikšanai. Tā tiks nodota vebināru formā, kuru būs iespējams vērot arī tiem, kas pasākumā nepiedalās ar savām idejām.

Aicināti pieteikties arī interesenti bez idejas! Ikvienam būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci (fizikā, materiālzinātnē, ķīmijā, biznesa attīstībā, dizainā, inženierijā, programmēšanā, mārketingā u.c.).

Saite uz reģistrāciju

Vairāk informācijas par pasākumu:

Facebook

LinkedIn

Dalība pasākumā ir bezmaksas.

 

Studentu hakatonu organizē LU Cietvielu Fizikas institūts kopā ar Latvijas Universitāti. "Student Deep Science Hackathon" tiek atbalstīts ar ERAF līdzfinansēto projektu Nr. 1.1.1.3/18/A/007 "Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem".