Student Deep Science Hackathon 2022

25.-27. novembrī notika jau ceturtais “Student Deep Science Hackathon”, kurā par labāko ideju atzina inovatīvu ūdens atsāļošanas metodi – “Water desalination device”. Tās izstrādātāju komanda “Desal iT” (Aleksejs Bendins un Gunita Paidere no LU CFI, Eduards Puišis, Matīss Kalniņš) ieguva 3000 eiro naudas balvu.

Komanda “Ash Gaum” ieguva hakatona īpašā atbalstītāja “OX Drive” balvu, bet “Green Bio composites” un “Phosys” komanda ieguva LU CFI veicināšanas balvas un ekskursiju institūtā.

Jauniešu organizācijas “The Raccoons” kopā ar LU CFI un sadarbības partneriem organizētajā hakatonā izveidojās septiņas komandas. “Energy Tracker” prezentēja ideju par ar sensoru darbināmu valkājamu tehnoloģiju indivīda veselības stāvokļa uzraudzīšanai reāllaikā. “NeuroMax” prezentēja ideju par kinētiskās enerģijas pārneses moduļiem, kas jau agrīnā stadijā ļauj diagnosticēt vecuma neirodiverģenci. Savukārt “Securify” hakatona laikā strādāja pie vestes, kas pasargā policistus no brūču infekcijām un brīdina neatliekamās palīdzības mediķus, ka ir ievainots policists.

Hakatonā piedalījās talantīgi vidusskolēni un studenti no dažādām zinātņu nozarēm. Trīs dienu garumā viņiem bija iespēja būt vidē, kurā tapa jaunas un inovatīvas idejas. Zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas interesenti veidoja starpdisciplināras komandas, attīstīja savas idejas, saņemot mentoru atbalstu un zināšanas par komercializāciju. Hakatona noslēgumā komandu attīstītās idejas tika prezentētas ne tikai žūrijai, bet arīdzan investoriem, zinātniekiem un citiem interesentiem.

 

Pasākums tika organizēts projektā Nr.1.1.1.3/18/A/007 – Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”.