Noslēdzies Deep Science Hackathon 2020

Pagājušās nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. februārim, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) norisinājās Latvijas augsto tehnoloģiju hakatons “Deep Science Hackathon 2020”, kur dalībnieki starpdisciplinārās komandās kopā ar mentoriem attīstīja piecas idejas un pasākuma noslēgumā prezentēja tās žūrijai, zinātniekiem un potenciālajiem investoriem.

48 stundu laikā studenti un profesionāļi kopā izstrādāja jaunas augsto tehnoloģiju idejas, kas balstītas viedo materiālu izmantošanā. Pavisam uz “Deep Science Hackathon” tika pieteiktas deviņas idejas, no kurām piecas veiksmīgi nokļuva līdz pasākuma noslēgumam. Komandas piedāvāja tādas idejas kā aitas vilnas filtrs ūdens attīrīšanai, aplikācija, kas palīdzētu nelaimes gadījumos izkļūt no konkrētās ēkas vai prāmja, dzīvnieku siksniņa ar GPS, kas darbotos ar ķermeņa siltumu. Savukārt “Electric Eel” piedāvāja ideju par autonomu robotu, kas dezinficē ūdens apgādes sistēmas. Arī LU CFI komanda, kura jau piekto gadu organizē hakatonus, piedalījās ar savu ideju – radikāli pilnveidot hakatona formātu līdz nākamā gada hakatonam, apzinot dalībnieku ieteikumus un veicot situācijas analīzi. Saglabājot materiālzinātņu fokusu, tika nolemts pozicionēties kā Baltijas reģiona hakatonam, ar atbilstošiem sadarbības partneriem.

Dalībniekus konsultēja un ar viņiem kopā strādāja tādi mentori kā profesors Anders Halens (Anders Hallen) no “KTH Royal Institute of Technology”, inovāciju trenere Mollija Rogstadiusa (Molly Rogstadius) un biznesa eksperts Ervins Aliks (Ervin Alic) no RISE (“Research Institutes of Sweden”), un Marko Muellers (Marko Mueller), “MARKOPRENEUR GmbH” rīkotājdirektors, kuram ir plaša pieredze dizaina domāšanas treniņos. Komandām palīdzēja arī vairāki mentori no Latvijas – Viesturs Sosārs no “TechHub” un Lauma Muižniece no LIAA.

“Man kā mentoram lielākais gandarījums ir redzēt komandas un idejas attīstību šajā īsajā laika posmā. Kā komandas, kuras piektdien vēl īsti nezināja, ko vēlas sasniegt, svētdienas vakarā ar lielu pārliecību prezentē savu ideju,” stāsta Ernests Štāls, hakatona mentors un vadītājs, “TechChill” konferences līdzdibinātājs.

Noslēgumā dalībnieki prezentēja savu veikumu žūrijai, kura izvērtēja komandas darbu un sasniegto rezultātu. Žūrijā bija pārstāvji no tādām organizācijām kā Komercializācijas Reaktors, LIAA, akselerācijas fonds “BuildIt”, riska kapitāla fonds “Change Ventures”, kopiena “TechHub”, Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācija, Sociālās uzņēmējdarbības akselerators “New Door”. Komanda “Infinite Battery”, kas attīstīja ideju par dzīvnieku siksniņu, kas darbotos ar ķermeņa siltumu, ieguva iespēju piedalīties “Buildit Latvia” īstenotajā programmā, kura norisināsies 2020. gada pavasarī. Šai komandai, tāpat kā jebkurai citai komandai programmā ir iespēja saņemt pirmssēklas (PreSeed) investīciju līdz pat 50 tūkstošiem eiro. Lai jaunuzņēmums saņemtu investīciju, tam būs jāpierāda, ka komandai ir atbilstoša pieredze un motivācija attīstīties. Programmas laikā komandai būs iespēja strādāt ar akseleratora “Buildit” ekspertiem un partneriem, lai uzņēmums spētu straujāk attīstīties un kļūtu interesants nākamā līmeņa investoriem, kuri investē sēklas fāzē (Seed round). Savukārt “Fluffy Purification” un “Really Simple Learning” saņēma biļetes uz konferenci “TechChill”.

“Mūsu uzdevums ir veidot inovācijas un sadarbību veicinošu ekosistēmu un veidot jaunas komandas, kuras spēj risināt nepieciešamās problēmas. Latvijā ir izcila zinātne un izcila augsto tehnoloģiju uzņēmumi, mums tikai jāiemācās strādāt kopā, lai to iznestu ārpus Latvijas robežām” stāsta Andris Anspoks, LU CFI direktora vietnieks inovācijas jautājumos.

Šogad LU CFI organizētajā Latvijas augsto tehnoloģiju hakatonā “Deep Science Hackathon 2020” piedalījās gan studenti, gan profesionāļi no dažādām Latvijas augstskolām un uzņēmumiem. Pārstāvētas tika tādas valstis kā Indija, Dānija, Lietuva, Nepāla, un protams, Latvija.

Paldies atbalstītājiem un sponsoriem – RISEBA, Hypnos alus un BIRZĪ!


 

Deep Science Hackathon 2020

Aicinām piedalīties Latvijas augsto tehnoloģiju izstrādē Deep Science Hakatonā 2020.gada 7.-9.februārī. Mēs meklējam augsto tehnoloģiju idejas, kas izmanto viedos materiālus.

Trīs dienu laikā dalībnieki veidos starpdisciplināras komandas, attīstīs idejas ar mentoriem, bet pasākuma noslēgumā prezentēs idejas žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem. 

Tiek gaidīti gan dalībnieki ar svaigu ideju, gan arī tie, kam ir jau gatavs pirmais prototips. Gaidīsim arī, ja esi jau no esoša uzņēmuma un Tev ir jau gatavs produkts, bet tam nepieciešama pilnveide ar augstāku tehnoloģiju palīdzību. 

Bet tiem, kam vēl nav idejas, būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci (fizikā, materiālzinātnē, ķīmijā, medicīnā, biznesa attīstībā, dizainā, inženierijā, programmēšanā, mārketingā u.c.).

Vairāk informācijas facebook.

Iepazīties ar Deep Science Hackathon 2019 video (facebook).

Saite uz reģistrāciju: http://ejuz.lv/dsh2020

­


Laika grafiks

Piektdiena, 7.02.

  • 18:30 – Reģistrācija, kafija 
  • 19:00 – Atklāšana un iepazīšanās 
  • 19:30 – Ideju prezentēšana
  • 21:00 – Komandu veidošana
  • 22:00 – Komandu apmācība – Soļu plānošana
  • 22:30 – Komandu darbs

Sestdiena, 8.02.

  • 9:00 – Brokastis                         
  • 10:00 – Gatavošanās Mentoru sesijai 
  • 11:00 – Prezentācijas mentoriem
  • 13:00 – Pusdienas
  • 13:30 – Mentoru darbs ar katru komandu
  • 19:00 – Vakariņas
  • 19:30 – Galvenais darba vakars

Svētdiena, 9.02.

  • 9:00 – Brokastis
  • 10:00 – Aktuālā informācija
  • 10:15 – Piča apmācības sesija
  • 13:00 – Pusdienas
  • 14:00 – Pārbaudes punkts
  • 16:30 – Noslēguma aktuālā informācija un refleksijas
  • 17:00 – Noslēguma pasākums
  • 19:30 – Noslēgums un Tīklošanās