Veiksmīgi noslēdzies LU CFI rīkotais 2.Deep Science Hackathon 2019.

Esam gandarīti par ļoti pozitīvo gaisotni, gudrajiem, atraktīvajiem un aktīvajiem dalībniekiem un fantastiskajām idejām.

Šajā Hakatonā dalībieki bija no Ukrainas, Ekvadoras, Indijas, Baltkrievijas, un, protams, no Latvijas. Mentori un žūrijā  bija pārstāvji no Zviedrijas, Itālijas, Ukrainas, Latvijas.

Tika prezentēts ļoti plašs ideju klāsts – no dažādām nozarēm, un ar ļoti dažādu gatavības pakāpi. Sākotnēji  Hakatonā startēja 13 idejas, komandas tika izveidotas 10 idejām. Svētdien finišēja 7 idejas. Trīs idejas saņēma balvu “LU CFI atbalsta programma”, īpašas balvas piesķīra Social Entrepreneurship Accelerator New Door, Commercialization Reactor Fund un Latvijas Kosmosa Industrijas asociācija. Tā lūk! Šeit visi bija ieguvēji un uzvarētāji!

Jaunums šajā Hakatonā - Banku Augstskolas studenti pasniedzēju Laumas Muižnieces un Dāvja Plotnieka vadībā - aizrautīgi piedalījās komandu darbā. Viņiem hakatons bija daļa no eksāmena.

Tradicionāli - ienāk LU CFI zinātnieks ar atrunu: “Es ienācu tikai paskatīties, kā jums te iet,” … bet dalībnieku degsme un vēlme risināt tehnoloģiskos izaicinājumus tā aizrauj, ka cienījamais zinātnieks sēžas pie galda un risinājumu meklējot, stundas aizrit nemanot!

Savos iespaidos padalījās mentori Teresita Qvarnstrom un Lauma Muižniece.

Teresita Qvarnstrom, RI.SE., mentors, žūrija: “An excellent meeting point were enthusiastic, creative people joins competences and develop innovative ideas in a wonderful energizing and motivating atmosphere!”

un

Lauma Muižniece, mentors, Banku augstskolas pasniedzēja: Ļoti labs veids kā apmainīties ar idejām un izveidot starpdisciplināras komandas … No dažādām nozarēm skatu punkts ir dažāds, un šī ir vieta, kur var paskatīties uz ideju no dažādiem skatu punktiem, kas ir vērā ņemama pievienotā vērtība idejas tālākai attīstībai.

Kādi secinājumi? Esam priecīgi un lepni par paveikto, dzirdējām daudz labu vārdu par šo hakatonu no dalībniekiem.

Pats svarīgākais – Deep Science Hackathon būs arī nākošgad – 7.-9.02.2020.


Deep Science Hackathon

Aicinām piedalīties Latvijas augsto tehnoloģiju izstrādē Deep Science Hakatonā 2019.gada 15.-17.februārī. Mēs meklējam augsto tehnoloģiju idejas, kas izmanto viedos materiālus. Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) rīkotais Deep Science Hackathon būs otrais šāda veida Hackathons Latvijā. Trīs dienu laikā dalībnieki veidos starpdisciplināras komandas, attīstīs idejas ar mentoriem, bet pasākuma noslēgumā prezentēs idejas žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem. Tiek gaidīti gan dalībnieki ar svaigu ideju, gan arī tie, kam ir jau gatavs pirmais prototips. Gaidīsim arī, ja esi jau no esoša uzņēmuma un Tev ir jau gatavs produkts, bet tam nepieciešama pilnveide ar augstāku tehnoloģiju palīdzību. Īpaši gaidīsim idejas no sekojošiem virzieniem:
  • Viedie materiāli
  • Sensori
  • Pārklājumi
  • Fotonika
  • Mikro/nano elektronika
  • Enerģētika
Bet tiem, kam vēl nav idejas, būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci (fizikā, materiālzinātnē, ķīmijā, biznesa attīstībā, dizainā, inženierijā, programmēšanā, mārketingā u.c.). Visiem dalībniekiem atbalstu nodrošinās starptautiska mentoru komanda. Labākās idejas iegūs iespēju turpināt idejas realizāciju LU CFI atbalsta programmā, kā arī vērtīgas balvas no atbalstītājiem. Te var iepazīties ar pirmā Deep Science Hackathon 2018 foto un video materiāliem Facebook: https://www.facebook.com/materize/videos/252289062001894/ Saite uz reģistrāciju: http://dsh2019.eventbrite.com/ Laika grafiks Piektdiena, 15.02. 17:30 – Reģistrācija, tīklošanās, kafija un uzkodas 18:00 – Atklāšana un iepazīšanās, jaunuzņēmumu ekosistēma 19:30 – Ideju prezentēšana 21:00 – Komandu veidošana 22:00 – Komandu apmācība – Soļu plānošana 22:30 – Komandu darbs sākas Sestdiena, 16.02 9:00 – Brokastis 10:00 – 1. Pārbaudes punkts in Komandu apmācība 10:30 - Gatavošanās Mentoru sesijai 11:00 – Prezentācijas mentoriem 12:00 – Pusdienas 12:30 – Mentoru darbs ar katru komandu 16:30 – Pārtraukums 16:45 – 2. Pārbaudes punkts 18:30 – Vakariņas 19:30 – Galvenais darba vakars Svētdiena, 17.02 9:00 – Brokastis 10:00 – Energizer & Aktuālā informācija 10:15 – 3. Pārbaudes punkts 11:30 – 1. Piča apmācības sesija 13:00 – Pusdienas 14:00 – 4. Pārbaudes punkts 16:30 – Noslēguma aktuālā informācija un refleksijas 17:00 – Noslēguma pasākums 19:30 – Noslēgums un Tīklošanās (saišu iedibināšana) Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI), kas ir starptautiski atzīts līderis ar 40 gadu pieredzi materiālu zinātnēs, kas piedāvā starptautiski konkurētspējīgu pētniecību, izstrādi un inovatīvus risinājumus industriāliem lietojumiem.