Fizikas doktors Anatolijs Šarakovskis

Vadošais pētnieks, direktora vietnieks, Spektroskopijas laboratorijas vadītājs, asociētais profesors, LZA korespondētājloceklis. Pēta luminiscenci dažādos materiālos, lai padarītu dzīvi krāšņāku!

Arī Anatolijs - cilvēks starp jums biljarda zālē, cep un šmorē, šuj un tamborē.

Dievs, dod man vēsu prātu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, spēku ietekmēt visu, ko spēju un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra.
/K.Vonnegūts/


Fizikas doktors Andris Antuzevičs

Vadošais pētnieks Spektroskopijas laboratorijā, docents Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē un Latvijas Nacionālās enciklopēdijas šķirkļu autors. EPR spektroskopijas entuziasts, šķetinot nesapārotu elektronu noslēpumus magnētiskajā laukā, lai paplašinātu fundamentālās zināšanas par defektu lomu cietvielās.

Andris - dejotājs zinātnē un fiziķis, kurš dejo.


Fizikas doktore Jeļena Butikova

#EUROfusion LV projekta menedžere, lāzerinducētās caursites spektroskopijas speciāliste, kas pēta plazmas skarošo sienu piemaisījumus, lai paātrinātu kodolsintēzes reaktora ienākšanu katra cilvēka ikdienas dzīvē!

Ļena ir profesionāla glikozes sensora lietotāja un parfimērijas entuziaste, kurai boksa cimdi der tikpat labi kā lateksa.

Cthulhu Fhtagn! 


Topošā fizikas doktore Natālija Tetervenoka

Pētniece Organisko materiālu laboratorijā, kas māk apieties ar tīrtelpu klasteri un pēta organisko gaismas diožu īpašības, lai nākotnē būtu vēl kvalitatīvāki monitori un TV ekrāni!

Natālija - cilvēks starp jums, kas skrien maratonus, un īsta meistare virtuvē!


Fizikas doktors un topošā fizikas doktore Kaspars un Inga Pudži

Jauni un talantīgi, zinātnes balvu laureāti un stipendiju ieguvēji, pēta dažādas funkcionālo materiālu īpašības, lai spētu tās kontrolēt un izmantot praktiskos pielietojumos. Kaspars strādā pie termoelektrisko īpašību pētījumiem, kur siltuma enerģiju tiešā veidā var pārvērst elektroenerģijā. Šo efektu Kaspars izmanto sensora izveidei, kas jūt ne tikai siltumu, bet arī gaismu. Savukārt, Inga savas disertācijas ietvaros, izmantojot rentgenstarojumu, pēta dažādus termohromos materiālus, kas temperatūras ietekmē maina savu krāsu, paverot iespējas tos izmantot kā temperatūras indikatorus.  Abi kopā strādā pie jaunu kompozītmateriālu  pētījumiem rentgenstarojuma detektora izveidei.

IKP jeb Inga un Kaspars Pudži - ģimene, cilvēki ar mugursomām un teltīm kalnos un līdzenumos, riteņbraucēji un vienkārši dabas baudītāji.

Lai arī ko Tu darītu, centies to izdarīt pēc iespējas labāk!


Topošais fizikas doktors Ainārs Knoks

Pētnieks Enerģijas iegūšanas un uzkrāšanas materiālu  laboratorijā. Pēta nākotnes vides attīrīšanas materiālu titāna dioksīda nanostruktūru iegūšanu un īpašības vides attīrīšanai izmantojot Saules gaismu.

Ainārs - pēta pagātnes senču dzīvesveidu un ikdienu, rekonstruējot 10.-11. gs. Zemgales ciltis, apmācīts karamākslā, Mežotnes pilskalna zobencīņu čempions, taekvondo otrās pakāpes melnās jostas īpašnieks.

Scienti pro Patria!


Fizikas doktore Līga Grīnberga

Informācijas un komunikācijas daļas vadītāja,  L'Oreal stipendijas ieguvēja, LZA korespondētājlocekle.

Zinātnē aizraujas ar ūdeņraža enerģētiku, organizē konferences un pasākumus, kā arī skaidri zina, ka fiziķi ir NORMĀLI cilvēki!

Arī Līga - cilvēks, kas labprāt lasa Simenonu un Vollesu, rakājas pa puķu dobēm un priecājas par Pin-up meitenēm.

Tomēr dzīvē labāk iet,
Kam ir zirgs, kurš naktī dzied!
/O. Vācietis/