Saules Kauss 2016

Preses relīze

Saules Kauss 2016 rezultāti

Dažas bildes var apskatīt un lejuplādēt šeit un Google Photo

Un te ir saite uz Google Saules disku, kur aplūkojami visi šogad atvestie un startējušie modelīši, kā arī dažu skolnieku video par to, kā tie top: https://plus.google.com/+SaulesKauss/posts


Sacensību programma


2016. gada 21.maijā jau devīto reizi Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI) organizēs Saules Kausa pasākumu, lai veicinātu un attīstītu Latvijas jauniešu zināšanas par videi draudzīgiem un energoefektīviem risinājumiem transporta nozarē mūsdienu pasaulē.

Tā ietvaros skolēniem, izmantojot piešķirtos izejmateriālus vai/un sev pieejamos materiālus, jāizveido ar Saules enerģiju darbināmi transportlīdzekļu modelīši, sacensībām ātruma, spēka un ūdens disciplīnās. Saules Kauss 2016 noslēguma pasākumā (saulainā maija sestdienā) 5.-12. klašu skolēniem būs iespēja praktiskā veidā demonstrēt savas idejas, zināšanas un prasmes energoefektīvu un atjaunojamu resursu izmantošanā, piedaloties sacensībās ar ūdens, zemes, gaisa transportlīdzekļu modelīšiem, kurus darbina tīra Saules enerģija.

Arī 2016. gadā tradicionālajās Tautas klases un Meistaru klases sacensībās mazos modeļus veido komandas, kurā katrā ir 2 - 3 cilvēki (no vienas skolas ne vairāk par 3 komandām), un organizatori izsūta vienādus motorus un saules baterijas (Tautas klasei) katrai komandai.

Iepriekšējos gados skolēni jau pierādījuši, ka veiksmīgi spēj izgatavot nelielus ar Saules enerģiju darbināmus sauszemes un ūdens transportlīdzekļu modelīšus, tikai ar lidaparātiem gājis grūtāk. Astoņos gados esam auguši un izglītojušies, LU CFI Saules Kausam ir izveidojies uzticamu atbalstītāju loks no skolām dažādos Latvijas novados un Rīgā. Varam censties veikt lielākus darbus!

Informācija: http://www.cfi.lu.lv/saules-kauss/

Skolēnu komandas piesaka dalību konkursā līdz 2016. gada 4. aprīlim. Komandas pieteikums jāaizpilda mājaslapā piedāvātajā anketā: http://goo.gl/forms/qEKiROINxl

Jaunums! 2016. gadā tiek izsludināta jauna kategorija – sacensības-parāde vienvietīgām cilvēka (skolnieka) vadītām elektriskām-Saules mašīnām. Detaļu izmaksas šādam modelim augstākas, ieguldāmais darbs – lielāks, tādēļ aicinām ieinteresētās skolas katrai veidot tikai vienu komandu (10 cilvēki) un pašiem finansējuma piesaistīšanai meklēt atbalstītājus (sponsorus).

Šasiju var veidot uz vecāka velosipēda vai lietota mopēda (kartinga) bāzes, elektrisko motoru risinājumi iespējami vairāki - velkošs priekšējais ritenis ar ass motoru, motors ar divām pusasīm un diferenciāli vai cits. Mēs paši veidosim prototipu un iesakām izvēlēties rumbas motoru kā elektrovelosipēdam (iespējams iegādāties Latvijā). Saules baterijas arī ieteicams vienādas un to pirkšanu varbūt iespējams to realizēt caur vienu piegādātāju, kad ir noskaidrots maksātspējīgu gribētāju skaits.

Gaidām Jūsu atbildes, ierosinājums; pieteikums komandām tiks izveidots internetā. Sekojiet informācijai!

Sacensību nolikums

Kontakti:

sauleskauss@gmail.com

Pēteris Lesničenoks: peteris.lesnicenoks@h2lv.eu

Jānis Kleperis: kleperis@latnet.lv