Rosinot jauniešus pievērsties eksaktajām zinātnēm un alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts organizē sacensības “Saules kauss” 5.-12. klašu skolēniem.

Līdz “Saules kausa” sacensībām klātienē, skolēni veido komandas (2-3 skolēni) un, izmantojot institūta nodrošinātos saules paneļus un motorus*, kā arī sev pieejamos materiālus, veido ar saules enerģiju darbināmus transportlīdzekļu modelīšus sacensībām dažādās disciplīnās, iesniedzot arī īsu video par inovācijām dizainā un darba procesu.

“Saules kauss” pasākuma dienā norisinās ne tikai sacensības zemes un ūdens transportlīdzekļu klasēs, un dažādi paraugdemonstrējumi, bet arī tiek lasītas izglītojošas lekcijas un pildīts tests zināšanu pārbaudei gaismas fizikas un alternatīvās enerģijas jomās.

Šogad sacensības notiks 25. maijā LU Cietvielu fizikas institūtā, Ķengaraga ielā 8.


Konkursa atbalstītāji: Rīgas brīvostas pārvalde, AS "SEB Banka", AS "Latvenergo", VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga", RVPA "Rīgas enerģētikas aģentūra".

L’Oréal Baltics ir sagādājis īpašu pārsteigumu skolotājām, kas iedvesmo un atbalsta skolēnu komandas.

Pasākumu organizē: LU CFI, LU CFI Fonds, CAMART².

NOLIKUMS

*Lai saņemtu saules paneļus un motorus transportlīdzekļu izgatavošanai, komandām sacensību organizētājiem jāiesūta transportlīdzekļu skices.

Pasākuma programma