Veiksmīga zinātniskā sadarbība ar Taivānas National Sun Yat-Sen University (NSYSU) ir sekmējusi lēmumu par Taivānas un Baltijas valstu fizikas pētījumu centra izveidi, kas tika atklāts 2020.gada 12.martā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI).

Taivānas un Baltijas valstu fizikas pētījumu centru atklāšanā piedalījās astoņu cilvēku delegācija no Taivānas NSYSU, Taipejas misijas Latvijā pārstāvji, Latvijas saeimas deputāti, tāpat arī pārstāvji no Ārlietu ministrijas,  Izglītības un Zinātnes ministrijas, Latvijas Universitātes un LU CFI. Svinīgajā ceremonijā 12.martā tika parakstīts Memorandum of Understanding un atklāta oficiālā fizikas pētījumu centra plāksne. Pēc centra atklāšanas sekoja lekcijas par aktuālākajām tēmām fizikā gan no LU CFI, gan no NSYSU pētnieku puses.