Erudīcijas konkursā "BIO-GO-Higher" šogad uzvarēja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces. Balvā viņas ieguva ceļojumu uz Vāciju un iespēju izmēģināt spēkus biomateriālu izstrādē Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrā. Otro vietu konkursā izcīna Rīgas 64. vidusskolas, bet trešo – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu komanda.

  

Konkursa mērķis ir stiprināt skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairot viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkursā piedalās 10. un 11. klases skolēni. Uzdevumus izstrādā un vērtē BBCE partnerorganizāciju – RTU, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) un RSU Stomatoloģijas institūta – zinātnieki.

"BIO-GO-Higher" norisi atbalsta uzņēmumi un organizācijas, kas ir ieinteresētas STEM izglītības veicināšanā. Šā gada konkursa lieldraugi ir SIA "Kinetics Nail Systems", SIA "SpirulinaNord", Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, "Mēness aptieka", AS "Madara Cosmetics", SIA "Adrona", SIA "ANIMA LAB", SIA "Orto Partneri", AS "Strautmann Group", SIA "STENDERS", AS "Tērvetes AL" Alus darītava, SIA "Armgate", SIA "Baltic Candles Ltd", SIA "Skrīveru saldumi", SIA "Biotecha Latvia", Valsts asinsdonoru centrs, AS "GRINDEKS", zīmols "Kārums", SIA "Kino bize", SIA "Tarzāns", SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" un SIA "PIPARMĒTRA LV".

Vairāk informācijas

Dalīties