Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā izstāde “Zinātne Latvijai 2024”, kas vēsta par 12 Latvijas pētniekiem un pētniecēm, uzsāk savu ceļu pa Latviju un visu februāri – no 1. februāra līdz 1. martam – būs apskatāma Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Šī izstāde ir stāsts par 12 aizrautīgām, izcilām savā nozarē un neierobežota radošuma apveltītām personībām. Zinātnieki ar saviem pētījumiem palīdz rast risinājumus globāliem izaicinājumiem un ikdienas problēmām, darbojoties tādās jomās kā heterogēnas vienčipa sistēmas un to programmēšana, inovatīvi polimēri, litija un nātrija jonu bateriju materiāli, satelītdati un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, molekulārā ģenētika un funkcionālā genomika, fluora un supramolekulārā ķīmija, zemes resursu un ainavu ilgtspējīga pārvaldība, radošā uzņēmējdarbība, ilgtspējīgu materiālu pielietojums iepakojumos, notekūdeņu monitorēšana un attīrīšana u.c.

Starp šī gada zinātnes personībām ir mūsu institūta vadošais pētnieks, Enerģijas iegūšanas un uzkrāšanas materiālu laboratorijas vadītājs Dr. phys. Gints Kučinskis.

Vairāk informācijas par “Zinātne Latvijai”

Dalīties