Pirmdien, 7.februārī plkst. 12.30, Ķengaraga ielā 8, konferenču zālē Dr.phys. Arnolds Ūbelis "Latvijas fizikas perspektīvas ES kopējā zinātnes telpā"

Vienota zinātnes telpa ES jau ir kļuvusi par realitāti intelektuālā aspektā pateicoties Eiropas Komisijas zinātnes un tehnoloģiju politikai, kuras realizācijas instruments jau ilgstoši  ir Ietvara programmas. Tam papildus ir Tehnoloģiskās platformas un apvienotās tehnoloģiskās iniciatīvas. Aptuveni 2015.gadā par realitāti kļūs vienots darba tirgus zinātnes un tehnoloģiju sektorā ES. Katram no mums individuāli un Latvijas fizikai un zinātnei kopumā tas sola daudz, bet jārēķinās ar zināmām prasībām.

Problēma nebūs nauda. Pats svarīgākais būs pieprasījums pēc kvalifikācijas,  prasmēm un atpazīstamība darba tirgū. Svarīgi jau tagad sākt saprast, kur veidojas galvenās „kritiskās masas“ un iekšējos procesus tajās.

Laiks līdz 2015.gadam ir jāizmanto, lai iemācītos labi redzēt spēles laukumu zinātnes un tehnoloģiju sektorā kopumā un paša ziņkāres noteiktā jomā atsevišķi. Nav gudri un racionāli meklēt projektus kā baravikas svešā mežā pastaigas solī. Ilglaicīga stratēģija un mērķtiecība, tas ir galvenais.

Dalīties