Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
 • In memoriam Jurijs Šuņins (06.03.1951. - 05.04.2018.)

  2018.gada 5.aprīlī pēc ilgstošas un smagas slimības mūžībā aizgājis habilitētais fizikas doktors profesors Jurijs Šuņins.

 • Dr. phys. Aleksejs Kuzmins kļuvis par profesoru. Lepojamies!

  Ir patiess gandarījums, ka LU Cietvielu fizikas institūta darbinieku kompetence un plašās zināšanas tiek novērtētas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

 • Jau 76. reizi Latvijas Universitātē norisinājās ikgadējā zinātniskā konference, kas noslēdzās ar doktorantu lasījumiem
  Konferences dalībnieki Foto: www.lu.lv

  Latvijas Universitātē (LU) no 2018. gada janvāra otrās puses līdz aprīļa vidum norisinājās ikgadējā zinātniskā konference. Sadarbībā ar LU fondu, konferences izskaņā uzstājās 14 LU doktorantūras studiju programmas stipendiāti eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu, kā arī sociālo zinātņu jomā, sniedzot aktuālākos lasījumus zinātnē.

 • Sveicam LU CFI darbiniekus Maskavas starptautiskās izgudrotāju un inovācijas tehnoloģiju izstādes zelta medaļu iegūstot!

  Šogad Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta Enerģijas iegūšanas un uzkrāšanas materiālu laboratorijas vadītājs Jānis Kleperis un inženieris Vladimirs Ņemcevs kopā ar sadarbības partneriem Rimi Vaitkusu un Elmāru Baltiņu, 21. Maskavas starptautiskās izgudrotāju un inovācijas tehnoloģiju pasākumā “Archimedes -2018”, ir izcīnījuši Zelta medaļu par savu darbu “Industrially manufactured flexible covering of roads and grounds, and the process of its' creation – RubRoad”.

 • Mūsdienu Latvijas un pasaules zinātnes paradigmas maiņa: teorija un prakse

  5 aprīlī LU CFI zinātnieks Dr. Dmitrijs Bočarovs uzstājās LR4 ar pārdomām par mūsdienas zinātnes attīstību.

 • Noslēgusies Valsts olimpiāde fizikā

  Pagājušajā nedēļā, no 5. līdz 6.aprīlim, LU Fizikas un matemātikas fakultātē norisinājās Valsts olimpiāde fizikā. Valsts mācību priekšmetu olimpiādes ir Valsts izglītības satura centra projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” būtiska sastāvdaļa, kas ļauj atrast un izcelt izcilus talantus Latvijas mērogā.

 • Tiek izsludināts Saules Kauss 2018

  Šī gada 26. maijā jau 11. reizi norisināsies Saules Kauss. Tas ir jauniešiem no 5. – 12. klasei paredzēts sportisks notikums kurā ar saules paneļiem darbināmu elektromodelīšu sacensībās skolēnu komandas sacenšas par ātrāko, stiprāko, vieglāko un dizainiski pievilcīgāko modelīti.