
15. un 16. maijā konferenču un pasākumu centrā "Fantodroms" norisinājās tehnoloģiju un inovāciju konference DeepTech Atelier, kurā vairākās pasākuma sadaļās pārstāvēts bija arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI).
Deep Tech Atelier 2025 pulcēja uzņēmējus, zinātniekus, investorus un industrijas spēlētājus, lai dalītos pieredzē, klausītos vieslekcijas, pārrunātu sadarbības iespējas un piedalītos praktiskās darbnīcās.
Expo zonā bija apskatāmas inovācijas, kas radušās LU CFI laboratorijās, kā Spectromarine zemūdens optiskās spektroskopijas sistēma, TESS – termoelektriskais starojuma sensors, un organ-on-chip tehnoloģija, ko attīsta LU CFI spin-off uzņēmums Cellbox Labs.
Savukārt BioPhoT platformas organizētajā paneļdiskusijā “Inovāciju nākotne: nozares sadarbība un ilgtspējīgs zinātnes finansējums” (The future of innovation: industry collaboration and sustainable science funding) tika aktualizēts jautājums, kā ilgtermiņa finansiālais atbalsts veicina zinātniskos atklājumus un paātrina tehnoloģiju komercializāciju.
Pasākuma otrajā dienā LU CFI tika pārstāvēts arī vieslekcijās. Organisko materiālu laboratorijas vadošais pētnieks Arturs Bundulis runāja par kvantu gaismas avotu pielietojumiem. Savukārt Mikro un nanoierīču laboratorijas vadošais pētnieks un Cellbox Labs līdzdibinātājs Roberts Rimša piedalījās BioPhoT organizētā blakuspasākumā, kur interesentus iepazīstināja ar industrijas izaicinājumiem, kuru risināšanai nepieciešama starpdisciplināra domāšana un jaunas sadarbības.