Par CAMART² projekta nozīmīgumu un ietekmi esam rakstījuši daudz. Šī attīstības posma laikā LU CFI pārtapis par reģionālas nozīmes Eiropas zinātnes un inovāciju izcilības centru – šo ceļu Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Zinātnes padomes un Latvijas Zinātnieku savienības laikrakstā “Zinātnes Vēstnesis” apraksta mūsu Enerģijas materiālu laboratorijas vadošā pētniece Līga Grīnberga (arī izdevuma Dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju nozares redaktore).

Projekta rezultāti ir iespaidīgi – institūta personāls pieaudzis par 50%, ieņēmumi trīskāršojušies, publikāciju skaits gandrīz dubultojies, bet industrijas sadarbība būtiski paplašināta (t.sk. ar platformas Materize starpniecību). Tāpat izveidotas vairākas jaunas laboratorijas, ieviestas modernas pārvaldības sistēmas, izveidoti 5 jaunuzņēmumi un pārdotas 4 tehnoloģiju licences, piemēram, uzņēmumam Thorlabs.

CAMART² (Excellence Centre of Advanced Material Research and Technology Transfer) tika īstenots ar Eiropas Komisijas Teaming iniciatīvas atbalstu. Projektā kopīgi darbojās LU CFI, Zviedrijas Karaliskais tehnoloģiju institūts (KTH) un RISE (Research Institutes of Sweden), nodrošinot tehnoloģiju pārnesi un būtisku inovāciju izrāvienu Latvijā.

Pilns raksts par CAMART² ceļu un projekta ieguldījumu LU CFI
 

 

Dalīties