
10. aprīlī zinātnieki gan klātienē, gan tiešsaistē piedalījās “BioPhoT” platformas infodienā. Dalībnieki iepazinās ar pieteikšanās kārtību, projektu atlases kritērijiem, mentoru konsultāciju jēgu un palīdzības apjomu, kā arī varēja uzdot jautājumus un individuāli konsultēties ar mentoriem un ekspertiem.
Tikšanās galveno uzdevumu iezīmēja Osvalds Pugovičs, BioPhoT platformas vadītājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktora vietnieks – palīdzēt zinātniekiem pēc iespējas labāk sagatavoties pētījumu atlasei, kur tos vērtēs nevis zinātnieki, bet gan biznesa cilvēki.
Pirmā konkursa atlases kārta sastāv no projekta 5 minūšu prezentācijas un tai sekojošas diskusija ar “BioPhoT” ekspertu paneļa pārstāvjiem. Izmantojot platformas finansējumu, projektu pieteicējiem jau sagatavošanās periodā pieejams mentoru atbalsts.
“Pirmo kārtu izturēs tie projekti, kuru autori spēs kodolīgi un skaidri atbildēt uz jautājumiem: kādu konkrētu problēmu industrijā vai tautsaimniecībā šādi var risināt, kādēļ to iespējams realizēt ar piedāvātās idejas palīdzību un ar ko zinātnieka risinājums ir labāks par esošajiem” tā par “BioPhoT” atlases kritērijiem Ģirts Ozoliņš, viens no platformas mentoriem, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vecākais eksperts.
“BioPhoT” ietvaros Ekonomikas ministrija turpmākiem astoņiem gadiem devusi uzdevumu Latvijas pētniecības organizācijām un zinātniekiem veikt pētījumus noteiktās sfērās (biomedicīnā, medicīnā, farmācijā, fotonikā, viedajos materiālos, elektronikā un inženiersistēmās), kas rezultētos tautsaimniecībai lietderīgos projektos.
Pirmo konkursu izturējušiem projektiem pieejams finansējums 6 miljonu eiro apmērā, viena projekta īstenošanai saņemot līdz 200 000 eiro. Otrais “BioPhoT” projektu konkursa uzsaukums plānots šī gada rudenī.