Nr. Darba uzdevumi Galvenie rezultāti
1. Kristālisko SiO2 kristālisko polimorfu koezīta un stišovīta pašvielu defektu īpašību izpēte. Izpētītas ODC(I) tipa pašvielas defektu atšķirības dažādās silīcija dioksīda kristāliskajās modifikācijās un veikts to salīdzinājums ar defektiem stiklveida SiO2. Publicēts raksts starptautiskā žurnālā [R3], uzstāšanās starptautiskā konferencē [K1].
2. Optisko šķiedru VUV absorbcijas mērījumu iekārtas izveide. Izveidota  eksperimentāla iekārta zudumu  mērīšanai, balstīta uz vakuuma monohromatoru, tandema monohromatoriem un CCD spektrometru.
3.

Gaismas avotu izgatavošana.

Projekta 1.  posmā tiks izgatavoti augstfrekvences bezelektrodu lampu paraugi, kuri būs pildīti (Cd+Zn+Ar 5gab. un Cd+Zn+SbJ3+Ar 5gab.) Tiks veikti veikti izgatavoto lampu spektrālo līniju relatīvo intensitāšu mērījumi.
Izgatavoti augstfrekvences bezelektrodu lampu paraugi,  pildīti ar (Cd+Zn+Ar)  vai ar (Cd+Zn+SbJ3+Ar)  ) (pa 5gab.). Veikti  šo lampu spektrālo līniju relatīvo intensitāšu mērījumi, uz šo pētījumu bāzes aizstāvēts bakalaura darbs un uzstāšanās starptautiskā konferencē [K2,K3].
4. Projektā ietvaros sintezēto molekulu otrās kārtas NLO īpašību izpēte šķīdumā un plānās kārtiņās. Pilnveidota otrās kārtas elektro optisko (EO) koeficentu (otrās kārtas NLO īpašību raksturojošs koeficients) mērījumu metodika. Publicēts pārskata raksts [R1]. Aizstāvēts promocijas darbs [P1].
5. Oriģinālo Latvijā sintezēto hromoforu divfotonu absorbcijas un luminiscences pētījumi. Izveidota eksperimentālā iekārta divfotonu absorbcijas mērījumiem (Z-scan). Izstrādāta eksperimentālo datu apstrādes metodika.
6. Molekulu enerģētisko līmeņu noteikšana. Enerģētiskie līmeņi noteikti 8 vielām: DMABI, DMABI-dPh, DMABI-6Ph un DMABI-Si-6Ph, DMABI-karbazols, DK-6, KS-35, KT-18.
7. Plāno kārtiņu elektrisko īpašību pētījumi. Elektriskās īpašības izpētītas 3 vielām DMABI-dPh, DMABI-6Ph un DMABI-Si-6Ph.
8. Izveidoto elektroluminiscējošo sistēmu raksturlielumu petījumi (spektrs, efektivitāte, spožums). Elektroluminiscences īpašības tika izpētītas 3 savienojumiem – EWK-1, EWK-1, MWK-1.
9. Termiski stabilu luminiscentu savienojumu izstrāde. Iegūti un pētīti jauni luminofori ar acilēto aminogrupu un heterocikliskiem aizvietotajiem, par ko ir ziņots starptautiskā konferencē [K4] un aizstāvēts maģistra darbs [M1].
10. Iegūto savienojumu optisko īpašību un kristālisku parametru saistību analīze. Veikta iegūto luminoforu luminiscences un absorbcijas spektru uzņemšana un  kristālu rentgenstruktūranalīze. Iesniegts zinātniskais raksts [R10].
11. Fotoinducētā virsmas reljefa veidošanās  procesa pētījumi amorfos halkogenīdos. Veikti virsmas reljefa hologrāfiskā ieraksta pētījumi amorfās As40S60-xSex (0≤x≤60) Ziņots starptautiskā konferencē [K5].
12. Fotoinducētā virsmas reljefa veidošanās  procesa pētījumi stiklveida organiskos azo-savienojumos. Veikti virsmas reljefa hologrāfiskā ieraksta pētījumi mazmolekulāros azosavienojumos KRJ-8 un K-D-2.. Publicēti zinātniski raksti [R4,R5,R6,R7 ], ziņots konferencēs [K6-K10].
13. Tiks pilnveidots un eksperimentāli pārbaudīts kvantu mehāniskais apraksts Zēmana koherencēm atomos un molekulās detalizējot relaksācijas procesu aprakstu. (1. etaps). Tika būtiski uzlabots kvantu mehāniskais modelis Zēmana koherences aprakstam, tajā skaitā ņemot vērā reālo lāzera stara profilu tranzīta relaksācijas aprakstā. Publicēts zinātnisks raksts [R2], ziņots konferencē [K11].
14. Jaunu orģonālu fotonikas ierīcēm paredzētu organisko hromoforu un luminoforu sintēze, molekulāru stiklu un polimēru filmu ieguve un izpēte.

Sintezēti 4-[N-(2-Hidroksietil)-N-metilamino]-2-(2-hidroksietoksi)-4-nitroazobenzola atvasinājumi, kuros aizvietotāji izvietoti gan simetriski, gan alternējoši. Iegūtajiem hromoforiem pētītas to īpašību atkarības no ķīmiskās struktūras.

Publicēts zinātniskais raksts [R8].
15. Reducēta grafīta oksīda, funkcionalizēta grafēna un to filmu ieguve, izmantojot grafīta oksīdu kā starpproduktu. Šajā posmā pētīta dažādu organisko šķīdinātāju ietekme GO ultrasonifikācijas apstrādes laikā. GO sintezēts saskaņā ar Hammera izstrādāto metodi. Parādīts, ka papildus apstrāde ar MTBE un acetonu samazina kritisko temperatūru, kurā notiek spontāna deoksidēšanās un defoliācija. Šāda apstrāde ļauj samazināt reakcijas temperatūru līdz 130 oC. Publicēts zinātniskais raksts [R9] un ziņots konferencēs [K12,K13].
16. Gaismas konvertors redzamajai spektra daļai (380-780 nm). Iegūta daudzslāņu šūna, kuras īsslēguma fotostrāvas kvantu efektivitāte (EQE) pārsniedz pat 80% pie 1013 fot/(cm2∙s) lielas gaismas intensitātes un 50% pie 1015 fot/(cm2∙s). Par rezultātiem ziņots 4 konferencēs [K14-K17], aizstāvēts maģistra darbs  [M2].
17. Šmita teleskopa modernizācija un spektrālās izšķirtspējas uzlabošana. Aprēķināta optiskā kanāla uzlabošanas principialā shēma un izveidoti nepieciešamie rasējumi teleskopa pilnveidei. Izveidota datu apstrādes metodika un datorprogramma ļoti sarkanu zvaigžņu izdalīšanai.
18. Papildinošu SLR (optiskais diapazons) un radara-VLBI (radio diapazons, VLBI – ļoti garas bāzes interferometrija, angl.) novērojumu veikšana. 2015. gada pirmajā pusgadā veikti 33 asteroīdu apgabalu novērojumi. Veikta 11 novēroto asteroīdu orbītas elementu salīdzināšana ar  Mazo Planētu Centra, Smitsonianas observatorijas datu bāzi.
19. Matemātisko metožu izstrādne  orbītu precizēšana ZMP, kosmiskajiem atkritumiem un atkritumu mākoņiem. Apstrādātajos datos izdalīti kritiskie posmi, kuros vāja signāla dēļ ir jāveic kompromiss starp integrācijas laiku un iegūto rezultātu precizitāti. Izvēlēto datu kopā pielietoti vairāki paņēmieni, kuri netiek parasti lietoti VLBI - tai skaitā īsa laika Furjē transformācijas, vairāki logu funkciju tipi, uzsākta programmatūras un algoritmu izveide wavelet transformāciju izmantošanai.

Projekta izpildes gaitā izpētītā optiski aktīvo defektu veidošanās kristāliskā SiO2 polimorfos ir svarīga defektu veidošanās izpratnei praksē plaši izmanojamos stiklveida SiO2 optiskajos materiālos. Izveidotā pilotiekārta ultravioleto optisko zudumu mērīšanai un tos izraisošo punktdefektu noteikšanai optiskajos šķiedru gaismas vados var tikt izmantota nelielu mērījumu sēriju veikšanai, vai arī kalpot kā prototips atbilstošu iekārtu veidošanai uzņēmumā.  Izgatavotie bezelektrodu augstfrekvences lampu paraugi var tikt izmantoti spektroskopiskos pētījumos, kuros nepieciešams starojums ar specifiskiem, precīzi definētiem viļņu garumiem.

LU CFI ieviesto TM, MZI un ATR metožu precizitāte EO koeficientu noteikšanai tika salīdzināta, izmantojot EO koeficientu mērījumu rezultātus ar koronas triodi orientētajās (polarizētajās) plānajās organiskajās kārtiņās. Izmantojot Meikera joslu tehniku, tām tika noteikti arī NLO koeficienti, kuri izmantojot divu-līmeņu modeli ļauj validēt ar dažādām metodēm iegūtās EO koeficientu vērtības. Tika konstatēts, ka pirmkārt, nomērītie EO koeficienti ir mazāki nekā sagaidāms no NLO mērījumiem. Šo neatbilstību varētu skaidrot ar divu-līmeņu modeļa ienesto neprecizitāti, kas rezonanses dēļ varētu dot lielāku r13/d13 attiecību nekā ir patiesībā. Otrkārt, EO koeficients, kas noteikts ar ATR metodi, ir par kārtu lielāks nekā tas, kas noteikts ar TM vai MZI metodi. Tas izskaidrojams ar vairākiem iemesliem. Iespējams, ka MZI un TM mērījumos elektriskā lauka vērtība paraugos ir pārvērtēta. To augstās kapacitātes dēļ, tie varētu darbojas kā zemo elektrisko frekvenču filtri, būtiski samazinot modulējošā elektriskā lauka vērtību pie f=10 kHz. ATR metodē izmantoto paraugu kapacitāte ir daudz mazāka. Vēl iespējams, ka MZI un TM izmantoto paraugu sagatavošanas laikā, to optiskā nelinearitāte samazinās. To varētu radīt lokāla parauga sakaršana un relaksācija virsējā elektroda putināšanas laikā. Līdz ar to par labāko metodi EO koeficientu mērījumiem tika atzīta ATR metode.

Projekta pirmajā posmā tika noteikti 8 savienojumu enerģētiskie līmeņi ar ultravioletā elektronu emisijas spektroskopijas un fotovadāmības spektrālās atkarības. Katram savienojumam tika noteikta molekulu jonizācijas enerģija un fotovadāmības sliekšņa vērtība, kas deva iespēju aprēķināt elektrona afinitātes enerģiju. Iegūtie rezultāti ir apkopoti 1. tabulā.

1.tabula. Pētīto savienojumu enerģētiskās vērtības

Viela

Jonizācijas enerģija, eV ±0,03

Fotovadāmības sliekšņa vērtība, eV ±0,03

Afinitātes enerģiju, eV ±0,03

DMABI

-5,60

1,91

-3,69

DMABI-dPh

-5,52

1,92

-3,6

DMABI-6Ph

-5,69

2,12

-3,57

DMABI-Si-6Ph

-5,45

2,08

-3,37

DMABI-karb.

-5,45

1,84

-3,61

DK-6

-5,42

1,85

-3,58

KS-35

-5,45

1,64

-3,81

KT-18

-5,21

-

-

 

Molekulu jonizācijas un elektronu afinitātes enerģiju ietekmē ne tikai molekulas aktīvā daļa, bet arī tā pasīvā daļa, kas atbild par kārtiņas morfoloģiju. Viszemākā jonizācijas enerģija ir savienojumam ar 6Ph grupu, kas nodrošina vislielāko attālumu starp hromoforām. Šo grupu nomainot ar dPh vai Si-6Ph grupām, kuras veido mazāku attālumu, jonizācijas enerģija samazinās. Karbazola grupas ieviešana maz izmaina DMABI daļas jonizācijas enerģiju.

Lai pētītu voltampēru raksturlīknes, gan lādiņnesēju kustīgums DMABI-dPh, DMABI-6Ph un DMABI-Si-6Ph savienojumiem plānās kārtiņās tika izveidoti Sendviča tipa paraugi ar struktūru ITO/Organiskā viela/Au. Pie maziem spriegumiem pētītajām struktūrām novērojama omiskā daļa. Spriegumu palielinot, strāva strauji pieaug, kas tiek skaidrots ar lamatu līmeņu aizpildīšanos. Lādiņnesēju kustīgumu var noteikt tikai omiskā apgabalā, tādēļ kustīgums tika noteikts 0-10V intervālā. Lādiņesēju kustīgumu ar lādiņesēja caurplūdes laika metodi bija iespējams noteikt tikai DMABI-6Ph un DMABI-Si-6Ph vielām. DMABI-dPh vielas kārtiņa ir izteikti polikristāliska, kas apgrūtināta lādiņnesēja kustīgumu. DMABI-6Ph un DMABI-Si-6Ph vielu kustīgums ir robežā starp 10-7 un 10-8 cm2/Vs. Ir novērojama lineāra sakarība starp kustīgumu un uzliktā elektriskā lauka kvadrātsakni, kas norāda uz lēcienveida mehānismu. Stiklu veidojošās grupas 6Ph un Si-6Ph maz ietekmē lādiņnesēju kustīgumu.

Elektroluminiscences īpašības tika izpētītas 3 savienojumiem – EWK-1, EWK-1, MWK-1. Elektroluminiscences mērījumiem tika izveidoti paraugi ITO/PEDOT:PSS/Organiskā viela/BaF/Al. Iegūtie parametri ir atspoguļoti 2. tabulā. Salīdzinoši zemā efektivitāte un augstais ieslēgšanas spriegums ir saistīts ar mērījumu metodiku, jo mērījumi tika veikti neiekapsulētiem paraugiem.

2. tabula. Pētīto savienojumu elektroluminiscences īpašības.

Vielas

U(iesl), V

Max, cd/m2

Max, cd/A

Max, lm/W

nm

CIE koordinātes (x; y)

EWK-1

11

97

0,13

0,045

629

0,623; 0,368

EWK-2

11

30

0,06

0,022

635

0,609;  0,382

MWK-1

8,5

60

0,10

0,040

650

0,665;  0,323

 

Ar mērķi optimizēt ieraksta efektivitāte atkarībā no plānās kārtiņas sastāva un lāzera viļņu garuma tika veikti virsmas reljefa hologrāfiskā ieraksta pētījumi amorfos halkogenīdos. Sastāvs tika variēts robežas 0≤x≤60 kur As40S60-xSex () plānās kārtiņās atkarībā no ierakstošā lāzera viļņa garuma (λ = 473 - 650 nm).  Tika veikti arī virsmas reljefa hologrāfiskā ieraksta pētījumi mazmolekulāros azosavienojumos KRJ-8 un K-D-2. Parādīta fotoinducētās dubultlaušanas loma virsmas reljefa veidošanās procesā

Projekta posma laikā tika būtiski uzlabots kvantu mehāniskais modelis Zēmana koherences aprakstam, tajā skaitā ņemot vērā reālo lāzera stara profilu tranzīta relaksācijas aprakstā. Modelis atrisina magnetooptiskā signāla apraksta problēmu pie lieliem lāzera jaudas blīvumiem, ko nevarēja sasniegt ar iepriekšējo modeli. Rezultātiem ir būtiska nozīme vāju magnētisko lauku mērīšanā, ļaujot uzlabot uz atomu gāzes balstīto magnetometru precizitāti un jūtību. Magnetooptisko signālu apraksts izstrādātā jaunajā modelī ļaus noteikt magnētiskā lauka un tā gradienta izmaiņas ar augstāku telpisko izšķirtspēju un lielāku precizitāti.

Projekta ietvaros tiek izstrādātas oriģinālas fotonikas ierīcēm paredzētu organisko hromoforu un luminoforu struktūras un realizēta to sintēze. NLO un elektroluminiscences materiālu veidošana, izmantojot molekulāros stiklus uz hromoforu dendrimēru bāzes, ir relatīvi jauns virziens pašasociējošu materiālu veidošanā. Ir zināms, ka dendrimēru struktūrā ievadītie fenil un perfluorfenil aizvetotāji var nodrošināt būtisku materiālu raksturojumu uzlabošanu, jo šie aizvietotāji uzlabo makroskopisko nelinearitāti un stabilizē hromoru orientāciju materiālā. Papildus stabilizāciju nodrošina aromātisko un perfluoraromātisko gredzenu specifiska π-π sadarbība (Ar-ArF). Sajā darbā azosametināšanas reakcijā realizēta 4-[N-(2-Hidroksietil)-N-metilamino]-2-(2-hidroksietoksi)-4-nitroazobenzola (1) sintēze. Sintezēti arī 9 savienojuma (1) analogi, kuros aizvietotāji izvietoti gan simetriski, gan alternējoši. Iegūtajiem hromoforiem noteikti spektroskopiskie raksturojumi un pētītas to gaismas absorbējošo īpašību atkarība no ķīmiskās struktūras. Noskaidrota tritil, tetrahidropiranil, hidroksil, pentafluoropheniloksi un 2,3,4,5,6-pentafluorobenzil propionāta fragmentu ietekme uz stiklošanās un kušanas temperatūrām un termisko stabilitāti.

Grafēna sintēze caur grafīta oksīdu (GO) tiek uzskatīta par perspektīvu metodi šī nanomateriāla iegūšanai lielā apjomā.  GO plātnes satur vismaz 4 atšķirīgas skābekli saturošas grupas, kuras saistītas ar Csp3 atomiem. Tās ir hidroksil-, epoksi-, karboksil- un karbonil-grupas. Daļa no tām piesaistīta loksnes virsmai, bet otra daļa loksnes malām. Lai iegūtu grafēna nanoplātnes, šīs grupas ir jānoņem deoksigenēšanas un eksfoliēšanas reakciju rezultātā. To var izdarīt ar ķīmisku reducētāju, vai arī ar paaugstinātas temperatūras palīdzību. Ar mērķi samazināt šo reakciju temperatūru līdz 130 oC šajā darbā pētīta GO apstrādes ar organiskajiem šķīdinātājiem ultrasonifikācijas apstākļos ietekme. Izejviela sintezēta saskaņā ar Hammera izstrādāto metodi. Parādīts, ka papildus apstrāde ar MTBE un acetonu ultrasonifikācijas vidē samazina kritisko temperatūru, kurā notiek spontāna deoksidēšanās un defoliācija un šāda apstrāde ļauj samazināt reakcijas temperatūru līdz 130 oC.

Atskaites periodā tika veikts darbs arī pie izcili jutīga fotosensora izveides. Šim nolūkam izmantojām planāro heteropāreju starp svina ftalocianīnu triklīnajā kristalografiskajā singonijā, kas raksturojas ar spēcīgu starpmolekulārās lādiņa pārneses optiskās absorbcijas joslu 880 nm rajonā un fullerēnu C60 kā elektronu akceptoru. MoO3 slānis tika izmantots par caurumu vadītāju un elektronus blokotoru, bet par elektronu transportieri un caurumu blokatoru TCNQ slānis. Paraugos ar struktūru ITO/MoO3/PbPc/C60/TCNQ/Ag, izdevās iegūt ārkārtīgi jutīgu fotosensoru, kurš pie ārējā sprieguma tikai 1 V uz vienu krītošu fotonu 700-900 nm rajonā dod izejas ķēdē vairāk nekā 200 elektronu. Šī fotosensora fotostrāvas efektivitāte (response) pārsniedz 100 ampēru uz vienu krītošās gaismas vatu pie gaismas intensitātes 1013 fot/(cm2∙s) 650-950 nm rajonā.

Aprēķināta Šmita teleskopa optiskā kanāla uzlabošanas principialā shēma. Izveidoti nepieciešamie rasējumi teleskopa pilnveidei. Izveidota datu apstrādes metodika un datorprogramma ļoti sarkanu zvaigžņu (krāsu indeksi [J-K]>1.3 mag.) izdalīšanai, izmantojot 2 mikronu visas debess apskatu. Sastādīta novērošanas programma 2015. gadam, kurā ietvertas zvaigznes ar krāsu indeksiem [J-K]>1.3 mag. debess zonā 500 <δ<900. Ar Baldones Šmita teleskopu iegūti 363 spektra apgabalu attēli ar izmēriem 14'x20', kuri centrēti uz potenciālajām oglekļa zvaigznēm ar krāsu indeksiem [J-K]>1.3 mag. Izdalītas 363 zvaigznes ar [J-K] krāsu indeksiem lielākiem par 1,3. No tām atrastas 50 zvaigznes, kuru atmosfēras ir palielināts oglekļa saturs. Noteikta zvaigžņu efektīvā temperatūra.

2015 gada pirmajā pusgadā pavisam veikti 33 asteroīdu apgabalu novērojumi (2015.05.08. - septiņi; 2015.05.09. - sešpadsmit; 2015.05.10. – desmit). Veikta 11 novēroto asteroīdu orbītas elementu salīdzināšana ar  Mazo Planētu Centra, Smitsonianas observatorijas datu bāzi. Pirmajā pusgadā apgūts atjaunotais 2015. gada rekonstrukcijas rezultātā pavadoņu un NEO orbītu sekošaans modulis, veiktas novērojumu seansu simulācijas lietojot MT Mechatronics piegādāto simulācijas programmatūru, kā arī veikta iepazīšanās ar RT-32 un RT-16 sistēmu dokumentāciju. 2015 gada augustā uzsākti visu sistēmu testi RT-32 radioteleskopam (leņķa devēju kalibrēšana, mašīnu pārbaude, laika dienesta- GPS un ūdeņraža māzeru kalibrēšana un kontrole, kā arī pirmie stipra signāla - 1.6GHz diapazona ZMP uztveršanas testa novērojumi lietojot RT-32. Veikti mērījumi LS-105 uztveršanas kanāla efektivitātes noteikšanai un balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, tika veikta tā uzlabošana. Lāzertālmēra LS-105 uztversanas kanālam un tā komponentiem tika noteikti parametri un nomērīti zudumi optiskajā sistēmā izmantojot divas dažādas metodes: ar 532nm lāzera diodi un jaudas mērītāju kā arī izmantojot  zvaigznes kā fotonu avotus un fotoelektronu daudzkāršotāju ar  frekvences skaitītāju. Nomainot teleskopa galveno spoguli un pārbūvējot fotoelektronu daudzkāršotāja fokusēšanas mehānismu, uztvērējkanāla efektivitāte ir palielināta 1.8-2 reizes sasniedzot 22%.

Veicot radio astronomisko datu apstrādi, tajos izdalīti kritiskie posmi, kuros vāja signāla dēļ ir jāveic kompromiss starp integrācijas laiku un iegūto rezultātu precizitāti. Izvēlēto datu kopā pielietoti vairāki paņēmieni, kuri netiek parasti lietoti VLBI - tai skaitā īsa laika Furjē transformācijas, vairāki logu funkciju tipi, uzsākta programmatūras un algoritmu izveide wavelet transformāciju izmantošanai. Kopumā apstrādāti apmēram 30 radar-VLBI sesiju VLFN tīkla datu ieraksti 2. apstrādes režīmā (vienas stacijas korelācija ar ģenerēto signālu), 3. režīma apstrāde - kros-korelāciju meklējumi starp staciju pāriem  veikta atsevišķiem ierakstiem ar frekvenču-modulētu signālu.

Zinātnisko publikāciju saraksts

Žurnālos ar SNIP >1

1. E. Nitiss, A. Bundulis, A. Tokmakov, J. Busenbergs, E. Linina, M. Rutkis, Review and comparison of experimental techniques used for determination of thin film electrooptic coefficients, Phys. Status Solidi A, 1–13 (2015), DOI 10.1002/pssa.201532054 (SCOPUS)

2. M. Auzinsh, A. Berzins, R. Ferber, F. Gahbauer, U. Kalnins, L. Kalvans, R. Rundans, and D. Sarkisyan, Relaxation mechanisms affecting magneto-optical resonances in an extremely thin cell:Experiment and theory for the cesium D1 line, PHYSICAL REVIEW A 91, 023410 (2015), DOI: 10.1103/PhysRevA.91.023410 (SCOPUS)

Žurnālos ar SNIP< 1

1. A.N. Trukhin, Luminescence of silicon dioxide different polymorph modification: Silica glass, α-quartz, stishovite, coesite, AIP Conference Proceedings 1624, 167 (2014); DOI: 10.1063/1.4900473

2. K.Klismeta, J.Teteris, Recording of surface relief in azobenzene containing low molecular weight organic glasses, IOP CS MSE, 77 (2015) 012019 (SCOPUS)

3. K.Klismeta, J.Teteris, The photoinduced birefringence and mass transport in azo compound K-D-2, Journ.Phys.: Conf.Ser., 619 (2015) 012027 (SCOPUS)

4. A.Ozols, V.Kokars, P.Augustovs, D.Malinovskis, K.Traskovskis, E.Zarins, G.Ivanovs.Self-Enhancenment of Scalar and Vector Holographic Gratings in Azobenzene Molecular Glassy Films. Optics and Photonics Journal, 2014, vol.4, pp.143-152, DOI: 10.4236/opj.2014.46015.

5. A.Ozols, A.Belyaev, V.Kokars, P.Augustovs, K.Traskovskis, D.Saharov .Recording and self-enhancement of dynamic polarization gratings in degenerate four-wave mixing geometry. Proc. SPIE, 9421, Eighth International Conference on Advanced Optical Materials and Devices (AOMD-8), 9421108-1 – 9421108-11 (22 October 2014); DOI: 10.1117/12.2084046 (SCOPUS)

6. L. Laipniece, V. Kampars. Synthesis, thermal and light absorption properties of push-pull azochromophores substituted with dendronizing phenyl and perfluorophenyl fragments. Main Group Chemistry, 2015, 14, 43-58.,
DOI: 10.3233/MGC-140152 (SCOPUS)

7. A.Dravniece, L.Gerca, K.Kundzins, K.Teivena, V.Kampars, M.Rutkis. Optimization of Graphene Oxide Langmuir - Blodgett Thin Film Deposition. "Latvian Journal of Physics and Technical Sciences, 2014, N4, 61-68, DOI: 10.2478/lpts-2014-0025 (SCOPUS)

Iesniegtās publikācijas

1. A.Yanichev, E. Kirilova, S. Belyakov, I. Ivanova, M. Fleisher. Quantum Chemical Investigation of the Geometric and Electronic Structure of the 3-Amidino-2-Bromobenzanthrone. Absorption and fluorescent spectra prediction. Iesniegts Journal of Organic Chemistry

2. K. Cernis, I. Wlodarczyk and I. Eglitis “OBSERVATIONAL DATA AND ORBITS OF THE DISCOVERED ASTEROIDS AT THE BALDONE ASTRONOMICAL OBSERVA-TORY IN THE YEARS 2008–2013”
iesniegts žurnālā Baltic Astronomy.

Konferenču materiāli

K1. A.N.Trukhin, K.Smits, J.Jansons, A.Kuzmin, Luminescence of polymorphous SiO2, BOOK OF ABSTRACTS 9thInternational Conference on Luminescent Detectors and Transformers of Ionizing Radiation LUMDETR 2015 Tartu, September 20 – 25, 2015, Mo-O-4

K2. I.D. Ivanova, V. Zhukova, E. M. M. Zinge ; Z. Gavare and E. Gosko, Spectroscopic studies of Tl containing high frequency electrodeless lamps, Proc. SPIE 9421, Eighth International Conference on Advanced Optical Materials and Devices (AOMD-8), 94210G (October 22, 2014); doi:10.1117/12.2083948

K3. Madara Zinge, Emils Gosko „Spectroscopic studies of cadmium high frequency electrodless light sources”, Abstracts of International Young Scientist Conference Developments in Optics and Communications 2015, Riga, Latvia, April 8-10, 2015, p. 50

K4. Kirilova, S V. Belyakov. Spectroscopic and Structural Study of New Benzanthrone 3-Aminophosphonates. Riga Technical University 55th International Scientific Conference, 2014

K5. L.Loghina, J.Teteris, M.Vlcek, Holographic recording of surface gratings in As40S60-xSex thin films, Proc.of 3rd International Conference on Photonics, Optics and Laser Technology, Berlin, Germany, 12-14 March, 2015, p.121-124.

K6. A.Ozols, P.Augustovs, K.Ķēniņš, V.Kokars, E.Zariņš, K.Traskovskis, Dm.Saharovs. Skalāru un vektoriālu režģu relaksācija azosavienojumu kārtiņās. LU CFI 30.zin.konf. tēzes, 2014.g. 19.-21.februāris, LU CFI, Rīga, 2014,54.lpp.

K7. A.Ozols, A.Belyaev, V.Kokars, P.Augustovs, K.Traskovskis, D.Saharov. Recording and self-enhancement of dynamic polarization gratings in degenerate four-wave –mixing geometry. Int.Conf.”Advanced Optical Materials and Devices, August 25-27, 2014, Riga, Latvia”. Book of Abstracts, Institute of Atomic Physics and Spectroscopy, Riga, 2014, p.18.

K8. P.Augustovs, A.Ozols, E.Zarins, V.Kokars. Holographic photosensitivity intensity dependence of azobenzene molecular glassy films. The 13th Int Conf. On Global Research and Education, September 10-12, 2014, Riga, Latvia. Digest, RTU, Riga, 2014, p.65.

K9. A.Ozols, P.Augustovs, K.Kenins, V.Kokars, E.Zarins, K.Traskovskis, D.Saharov. Dark relaxation of holographic gratings in azobenzene and chalcogenide films.Joint 12th Russia/CIS/Baltic/Japan Symposium on Ferroelectricity and 9th Int.Conf. Functional Materials and Nanotechnologies, Institute of Solid State Physics, University of Latvia, September 29-October 2, 2014, Riga, Latvia, p.257.

K10. A.Ozols, P.Augustovs, P.Studens, E.Zarins, V.Kokars. Coherent self-enhancement of dynamic gratings in W-75 molecular glassy films. RTU 55th Int.Scientific Conf. Section: Material Science and Applied Chemistry, October 14-17, 2014, Riga, Latvia. Abstracts, RTU Press, Riga,2014, p.49.

K11. Ferbers 1 (LU akadēmiskā konference

K12. 1.K.Teivena, V.Kampars. Thermal Reduction of Intercalated Graphite Oxide. Book of abstracts of 55. International scientific conference of RTU, 2014, 11

K13. 2.V.Kampars, M.Legzdina.Thermal Deoxygenation of Graphite Oxide at Low Temperature. Book of abstracts of the joint symposium RCBJSF - 2014 – FM&NT, 2014, 371

K14. I.Kaulachs, A.Ivanova, G.Shlihta, J.Grabis, P.Shipkovs, M.Roze, K.Pudzhs, J.Kalnachs. Sequentially deposited perovskite solar cell employing CH3NH3PbI3-xClx light absorber, RCBJSF FM&NT (12th Russia/CIS/Baltic/Japan Symposium on Ferroelectricity and 9th International Conference Functional Materials and Nanotechnologies, 2014, September 29- October 2, Riga, Book of Abstracts p. 399.

K15. A.Ivanova, I.Kaulachs, G.Shlihta, J.Grabis, M.Roze, K.Pudzhs, A.Tokmakov, P.Shipkovs. Planar Heterojunction Perovskite (CH3NH3PbI3-xClx ) Solar Cell Via Vapor-Assisted Deposition, Riga Technical University 55th International Scientific Conference, 2014, October 14-17, Riga, Book of Abstracts p. 32.

K16. RTU studentu zinātniskā konference: A.Ivanova. Planāro heteropāreju perovskīta saules elementu galveno elektrisko parametru spektrālās atkarības, 2015. gada 23. aprīlis, Rīga.

K17. A.Ivanova, I.Kaulachs, G.Shlihta, P.Shipkovs, M.Roze, A.Tokmakov, A.Flerovs, A.Holsts. Planar heterojunction perovskite CH3NH3PbI3-xClx solar cell. EuroNanoForum, 2015, June 10-12, Riga, abstract 1A-16.

Promocijas darbi

1. E. Nitišs, „Nelināri optisku organisku stiklu viļņvadu un to pielietojumu pētījumi”, 2015, LU (vad. M.Rutkis)

Maģistra darbi

1. A.Zaičenko. Preparation of 3-N-(2-chloroacetamido)benzanthrone and its derivatives. Master’s thesis, 2014, RTU (vad.J.Kirilova)

2. A.Ivanova “Organometālisko svina halogenīdu perovskīta saules elementu izveide un izpēte”, Master`s thesis, 2014, RTU (vad. I.Kaulačs)