Student Deep Science Hackathon 2023

No 20. līdz 22. oktobrim Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājā norisinājās jau piektais LU Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) un partneru kopīgi organizētais hakatons “Student Deep Science Hackathon”, kurā labākas idejas titulu un galveno balvu – 2000 EUR – ieguva ar mākslīgo intelektu un paplašināto realitāti saistīta ideja “SafeSight”.

Šī gada “Student Deep Science Hackathon” uzvarētāju komandas – Kristera Katkeviča-Čirkova, Jēkaba Čudara, Markusa Namaja, Martas Paulas Šadinovas, Eduarda Žeira – izstrādātā ideja “SafeSight” ir paplašinātās realitātes brilles un tehnoloģija, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību ļautu būvlaukumos atpazīt potenciāli bīstamus objektus, kā arī sniegtu lietotājam instrukcijas drošam darbam, strādājot ar dažādiem instrumentiem un rīkiem.

Hakatona otro vietu un naudas balvu 500 EUR apmērā ieguva studentu un skolēnu komanda “LATSAT”. Savukārt komandas “PowerPulse” un “EmpowerAI” saņēma īpašas motivācijas balvas. Sveicam visas 14 komandas, kas šogad piedalījās “Student Deep Science Hackathon”!

Starptautiskais hakatons “Student Deep Science Hackathon” tika organizēts kā jaunu inovatīvu ideju radīšanas un attīstīšanas darbnīca, kas paredzēta studentiem un vecāko klašu skolēniem, kuri vēlas veidot starpdisciplināras komandas ar inovācijas potenciālu un radīt interesantas idejas zinātnes, tehnoloģiju, inženierijas, mākslas un matemātikas jomās. Hakatona laikā dalībniekiem tika nodrošināts profesionālu mentoru atbalsts, kopstrādes vide un informācija komercializācijas soļu veikšanai.

Hakatonu organizēja LU CFI un LU CFI Fonds sadarbībā ar LU Studentu Padomi un jauniešu organizāciju “The Raccoons”.

Pasākums tika organizēts projektā Nr.1.1.1.3/18/A/007 – Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem”.