Saules Kauss II

''Saules kauss II''

16. maijs, plkst. 10.00

Cietvielu fizikas institūtā, Ķengaraga ielā 8.

 

Rezultāti

Uzvarētāji

Sacensību kopsavilkums


2009. gada 16. maijā (sestdien) Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) notika 2.Latvijas Saules kausa pasākums – lekcijas un sacensības, kurās,  no pieteiktajām 86, piedalījās 59 komandas. Uz pasākumu bija ieradušies 120 dalībnieki (110 puiši un 10 meitenes), neskaitot skolotājus, vecākus un līdzjutējus. Jaunākais dalībnieks bija Jaunjelgavas vidusskolas skolnieks - Andis Zēbergs.  Piedalījās komandas no dažādām Latvijas skolām:

o    Rīgas (Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rīgas amatniecības vidusskola, Juglas vidusskola, Rīgas 64. vidusskola, Rīgas 84. vidusskola, Rīgas 9. vakara (maiņu) skola, Rīgas Skolēnu pils, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts tehnikums „Poligrāfijas centrs”, Ziemeļvalsts ģimnāzija un TJN Annas-2/RTU);

o    A.Upīša Skrīveru vidusskola,

o    Auces vidusskola,

o    Blomes pamatskola,

o    Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola,

o    Jaunjelgavas vidusskola,

o    Jelgavas valsts ģimnāzija,

o    Mālpils vidusskola,

o    Preiļu Valsts ģimnāzija,

o    Priekuļu vidusskola,

o    Pumpuru vidusskola,

o    Saldus pilsētas ģimnāzija,

o    Siguldas Valsts ģimnāzija,

o    Smiltenes Centra vidusskola,

o    Smiltenes ģimnāzija.


Pasākumu ievadīja LU CFI direktora akadēmiķa Andra Šternberga uzruna, un Kaseles universitātes (Vācija) profesora Jurgena Zika (Jürgen Zick) apsveikums (Vācijā šāda veida pasākumi notiek jau vairāk kā desmit gadus). Tad sekoja LU CFI topošo zinātnieku lekcijas par organiskajiem saules fotoelementiem (Andrejs Tokmakovs) un Latvijas Saules enerģijas testēšanas poligonu Fizikālās enerģētikas institūtā (Mārtiņš Vanags) un „Saules plantāciju” uz CFI jumta (Jānis Blūms).