Saules Kauss 2015

Pasākuma programma 

Pasākuma programma

9:00 – 9:45Reģistrēšanās
10:00

Sacensību atklāšana un norise

14:00 – 15:00

Lekcijas par alternatīvajām enerģijām

15:00 – 16:00

Apbalvošana

 

Lai veicinātu un attīstītu jauniešu zināšanas par energoefektīviem risinājumiem un to pielietojumu mūsdienu pasaulē, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI) izsludina konkursu „Saules kauss 2015”, kura finālsacensības notiks sestdienā, 2015. gada 16.maijā, A/S „Sidrabe” teritorijā (Rīga, Krustpils iela 17).

„Sidrabe” ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas pēc visas pasaules klientu pasūtījuma projektē un izgatavo nestandarta vakuuma pārklājumu iekārtas plānslāņu saules bateriju, siltumnīcu un arhitektūras stiklu, LCD displeju, spiesto elastīgo plašu u.c. pielietojumiem. „Saules kauss” ietvaros skolēniem, izmantojot piešķirtos izejmateriālus vai/un sev pieejamos materiālus, jāizveido:

a) Tautas klasē - ar saules enerģiju darbināmi transportlīdzekļu modelīši, sacensībām uz zemes ātruma un spēka trasēs, un sacensībām ūdenī ātruma trasē;

b) Eksperts-1 klasē: lidmašīnas ar saules paneļiem;

c) Eksperts-2 klasē: ar A/S „Sidrabe sarūpētiem 30x30 cm2 plānslāņu lokanajiem saules paneļiem radiovadāmas mašīnas orientēšanās/šķēršļu disciplīnai

Konkurss „Saules kauss” tiek rīkots jau astoto gadu, un arī šogad 5.-12. klašu skolēniem tajā būs iespēja praktiskā veidā demonstrēt savas idejas, zināšanas un prasmes energoefektīvu un atjaunojamu resursu izmantošanā, izstrādājot transportlīdzekļu modelīšus, kurus darbina saules enerģija. Iepriekšējos gados skolēni jau pierādījuši, ka veiksmīgi spēj izgatavot ar saules enerģiju darbināmus sauszemes un ūdens transportlīdzekļu modelīšus - šogad lielāks solis tiek sperts radiovadāmo transportlīdzekļu attīstības virzienā.

Konkursa „Saules kauss” ietvaros modelīšu veidošanai skolēniem Tautas klasē tiks izsniegti materiāli - saules paneļi (2 gab 3,5x5 cm2) un motoriņi, propelleri, kas sarūpēti ar EuroNanoForum`2015 (http://euronanoforum2015.eu/) palīdzību. Konkursa noslēgumā skolēnu izstrādātie modelīši tiks vērtēti dažādās klasēs un disciplīnās atkarībā no to uzbūves, braukšanas spējas. Tostarp tiks vērtēta arī radīto risinājumu oriģinalitāte un aktualitāte, kā arī dalībnieku zināšanas ar atjaunojamiem energoresursiem un alternatīvās enerģijas tehnoloģijām saistītos jautājumos.

Konkursa organizatori rīko seminārus, izbraukumus uz skolām, skolotājiem un komandu līderiem sniedzot konsultācijas un palīdzību konkursa veiksmīgai norisei.

2014. gadā konkursā piedalījās 60 skolēnu komandas, un noslēguma pasākumu apmeklēja vairāk nekā 120 jauniešu. Konkursā bija pārstāvēti visi Latvijas vēsturiskie novadi.

saule@cfi.lu.lv, sauleskauss@gmail.com

Aizpildītas pieteikuma anketas:

https://docs.google.com/forms/d/1iw9rVRBWBty2xIqZW6quxuN4kZ8XtPu4Q6rP7pJq9AU/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link skolēniem jāiesūta līdz 7.aprīlim.

Konkursa nolikums