Saules Kauss 2019

Pasākuma programma

09:00 – 9:50        Reģistrācija, modeļu novērtēšana, izstādīšana

10:00 – 10:15  Atklāšana (uzrunas: LU CFI direktors Mārtiņš Rutkis, REA; norādījumi: tiesneši Ainārs Knoks, Pēteris Lesničenoks)

10:25 – 13:30     Sacensības ātruma un spēka trasēs, ūdenī u.c.

13:30 – 15:00   Informatīvas lekcijas un prezentācijas:

  • LU CFI jaunākie zinātniskie sasniegumi;
  • Saules enerģijas asociācijas pārstāvis Aigars Kalniņš;
  • Izglītības un Zinātnes ministrijas pārstāve Kristīne Krumberga;
  • A/S «Sidrabe» pārstāvis par «Saules enerģijas izmantošana»

15:00 – 16:00    Apbalvošana

12:00 – 14:00  Pusdienas (slīdošais grafiks)


Nu jau 12to gadu sestdienā, 2019. gada 18. maijā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) teritorijā, Rīgā, Ķengaraga ielā 8 notiks konkursa „Saules Kauss 2019” noslēguma pasākums – saules transportlīdzekļu sacensības skolēniem.

Saules Kauss 2019 sacensībām komandas iespējams reģistrēt izmantojot šo anketu (http://bit.ly/SaulesKauss2019). Nosacījumus komandām, sacensību noteikumus iespējams atrast nolikumā . Vienā komandā var būt 2-3 dalībnieki, komandas tiek iedalītas 2 vecuma kategorijās: pamatskola un vidusskola.

Pasākums 18.maijā sākas pulksten 9:00 ar reģistrāciju, bet pulksten 10:00 to atklās LU CFI direktors akadēmiķis Mārtiņš Rutkis. Vadošus norādījumus par pasākuma norisi dos pasākuma galvenie organizatori un tiesneši – LU CFI pētnieki Ainārs Knoks un Pēteris Lesničenoks.

Saules kausa pasākuma laikā notiks komandu izveidoto modeļu sacensības dažādās klasēs, paralēli katra komanda aizpildīs zināšanu testu, tam sekos lekcijas/uzstāšanās par aktuālām tēmām un projektiem atjaunojamo enerģiju jomā. Komandas varēs sacensties ātruma un spēka trasēs automodeļiem, kā arī ātruma sacensībās laivām. Kā katru gadu, būs iespēja piedalīties arī ekspertu klasē ar augstu modeļu sarežģītības pakāpi, piemēram, saules lidmodeļi.

Saules Kauss 2019 absolūtie uzvarētāji tiks noteikti, ņemot vērā vairākus kritērijus – mājas darbus (modeļu skices un video par modeļa gatavošanu), veikumu sacensībās, zināšanu pārbaudi aizpildot izdalīto anketu ar jautājumiem par zaļās enerģijas tēmu, un komandas dalības kopējie kritēriji – tērpi, uzvedība, savstarpējā attieksme u.c.

Un te ir saite uz Google Saules disku (http://bit.ly/CituGaduAtteli), kur aplūkojami visi pagājušā gadā atvestie un startējušie modelīši, kā arī dažu skolnieku video par to, kā tie top: http://bit.ly/Saule_2018_video

Gaidīsim jūsu pieteikumus un ierašanos uz “Saules Kauss 2019” pasākumu 18. maijā!

Pāsākuma atbalstītāji