Saules Kauss 2013

2013.gada 18.maijā LU Cietvielu fizikas institūta automašīnu stāvvietā (Rīgā, Ķengaraga ielā 8) konkursa noslēguma pasākumā notiks sacensības, kuru ietvaros skolēnu izstrādātie modelīši tiks vērtēti dažādās disciplīnās atkarībā no to uzbūves.

Reģistrācija konkursa Saules kauss sacensībām 18.maijā no 8:30 – 9:30, bet sacensību svinīga atklāšana - 10:00.

Sacensību programma atrodas šeit

Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūts skolēnu konkursu „Saules kauss” organizē jau sesto gadu, bet šogad tas norit sadarbībā ar Latvijas Tīro tehnoloģiju klasteri un inovatīvo uzņēmumu padomdevēju „BRIDGIT!”.

Sacensībām ir pieteikušies 146 dalībnieki un gandrīz 40 komandas no visu Latvijas novadu skolām, tehnikumiem un jaunrades pulciņiem. Konkursa noslēguma pasākumā jauniešu komandas atrādīs savus ar saules enerģiju darbināmos transportlīdzekļu modelīšus, kuriem detaļas jau iepriekš nodrošināja izdevniecība Lielvārds. Sacensībās modelīši tiks pārbaudīti ātruma, spēka un ūdens disciplīnās atkarībā no to uzbūves, kā arī tiks vērtēta radīto risinājumu oriģinalitāte un aktualitāte. Papildus skolēnu zināšanas tiks pārbaudītas erudīcijas disciplīnā.

Trīs labāko komandu pārstāvji saņems vērtīgas balvas. Papildus tām speciālbalvas konkursa dalībniekiem ir sarūpējuši arī „Saules kausa” atbalstītāji - Rīgas Enerģētikas aģentūra, VAS Latvijas Hipotēku un Zemes banka, AS „Gutta”, Saules muzejs, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, SIA „Mars Latvija”, „Science Link”, kā arī SIA „LatFood”.

SIA „L'Oreal Baltic” pasniegs īpašas simpātiju balvas komandu daiļā dzimuma pārstāvēm. Savukārt īpaša specbalva no AS Gutta paredzēta kādai no dalībnieku komandām, kura sava modelīša dizainu būs veidojusi, izmantojot Gutta sulas paku vai Everest produkcijas iepakojumu. AS Gutta kā videi draudzīgs uzņēmums iesaka izmantot sulu pakas gan dažādiem radošiem projektiem, gan arī nodot pārstrādei, lai Līgatnes papīrfabrikā taptu jauns zīmēšanas papīrs.

Plašāka informācija par konkursa norisi atrodama Latvijas Tīro tehnoloģiju klastera mājaslapā cleantechlatvia.com/en/saules-kauss-2013 un LU Cietvielu fizikas institūta mājaslapā www.cfi.lu.lv

Motors un saules paneļi bērniem

Saules paneļi virkne un paralēli

Papildu informācija:

CleanTech Latvia

info@cleantechlatvia.com

+371 26666845