Saules Kauss 2012

Kopsavilkums

Labākie rezultāti

Visi rezultāti

Pasākuma programma

Sacensību nolikums

Trases apraksti

Comptition Rules

Description of Tracks

Vēlamies Jūs informēt, ka Saules Kauss notiks arī šogad – saulainā sestdienā, 19.maijā!

Esam mazliet aizkavējušies ar informēšanu - diemžēl ir grūtības ar finansējuma sarūpēšanu. Lai nu kā, Saules Kauss 2012 notiks!

Šogad varat piedalīties ne tikai ar Saules enerģijas darbināmiem auto/kuģa/lidaparātiem, bet arī ar idejām un ierīcēm, kas izmanto Saules siltumstarojumu (Saules krāsns cepšanai, ūdens sildītājs, tvaika ģenerators u.t.t.)

Ja komandai ir pieejams ūdeņraža/Saules mašīnas modelis, var piedalīties Saules Kausa 2012 pasākumā ar to. Vienādu modeļu klasē organizēsim sacensības, vērtējot, kura mašīna ar uzkrātās elektrolīzes gāzēm nobrauc lielāku attālumu. Drīkst eksperimentēt ar elektronisku motora vadību, optimizējot degvielas šūnas saražoto elektroenerģijas izmantošanu.

Protams, var būt arī citi neparasti alternatīvo enerģiju transportlīdzekļi un ierīces (piemēram, kas darbojas ar saspiestu gaisu, ar augļu bateriju vai mikroorganismu bateriju enerģiju u.c.)

Modeļu izveidei aicinām Jūs izmantot materiālus, ko esam sūtījuši iepriekšējos gados, un arī pašu pirktos materiālus. Lūdzu, atsūtiet pieteikumus par savām komandām, kas plāno piedalīties – ar E-pasta starpniecību, rakstot uz SaulesKauss@gmail.com un uzrādot:

  1. Skola, klase;
  2. Skolotājs;
  3. Komandas nosaukums;
  4. Komandas dalībnieku vārdi;
  5. Kontaktadrese (e-pasts);
  6. Kādā disciplīnā plāno piedalīties (auto-ātrums, auto-spēks, ūdens trase, gaisa trase, saules siltuma izmantošana, ūdeņraža auto, cits alternatīvās enerģijas veids);
  7. Vai detaļas (Saules paneļi, motoriņš, propelleris) ir pieejamas.

Ierobežotam dalībnieku skaitam (25 komandas) varēsim nodrošināt jaunus materiālus (Saules panelīši, ko pērn saņēmām no Kaseles Universitātes Profesora Jurgena Zika). Apraksts par Profesora Zika Saules paneļiem būs pieejams drīz.

Kā izvēlēties 25 komandas? Aicinām jaunās komandas, kurām pašiem nav ne Saules paneļu, ne motoriņu, ne propellerīšu, sagatavot brīvā stilā skici – aprakstu savam iecerētajam Saules transportlīdzeklim (mašīnīte, kuģītis, lidmašīna) vai ar Saules enerģiju darbināmai ierīcei un līdz 26. martam atsūtīt uz SaulesKauss@gmail.com mums izvērtēšanai. Ja būs ne vairāk kā 25 šādu komandu pieteikumi, tad detaļas saņems visi. Ja vairāk – centīsimies pieteikumus „sakārtot” pēc ideju oriģinalitātes, pieteikuma noformējuma, transportlīdzekļa neparastuma u.t.t. Visi saņemtie pieteikumi-skices 19. maijā tiks izvietoti institūta zālē pie sienas apskatei.

Nedēļas laikā šie pieteikumi tiks izvērtēti un 25 komandām mēs izsūtīsim materiālus pa pastu, vai gaidīsim, kad atnāks pakaļ paši (kam tas iespējams).

Neskatoties uz to vai būsiet to 25 skaitā, kas dabūs jaunos materiālus vai izmantosiet jau esošos vai pašu sarūpētos (vēlams) - visi laipni aicināti 19.maijā uz LU CFI Saules kausu 2012! Kā iepriekšējos gados, pasākums notiek Rīgā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā Ķengaraga ielā 8. Informācija par pasākumu:

http://www.cfi.lu.lv/saules-kauss/

Gaidīsim Jūsu pieteikumus jauno komandu konkursam līdz 26. martam, un pieteikumus no komandām ar saviem materiāliem Saules Kausa sacensībām līdz 7. maijam.

Daļas kuras drīzumā varēs tikt izsūtītas