Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Trešdien, 18.aprīlī, plkst. 9:30 notiks seminārs par Industry 4.0 – mūsdienu digitālo industrijas revolūciju

16.04.2018

Lai mūsdienīgā kontekstā veiksmīgāk varētu attīstīt savus projektus, ir svarīgi izprast Industry 4.0 konceptu. Ikvienam būtiski ir uzzināt un saprast ar digitalizācijas izaicinājumus, kas ir saistīti ne tikai ar datiem un IT, bet arī ar nopietniem izaicinājumiem sensoriem un iekārtām Internet-of-Things pasaulē. Iespējams, mēs varam palīdzēt ar savām zināšanām! Daži piemēri idejām: ātra un efektīva ražošanas procesa kontrole, zems enerģijas patēriņš, enerģijas iegūšana no apkārtējās vides, enerģijas uzkrāšana, viss, kas nepieciešams, lai sensors strādātu 5-10 gadus autonomi dažādās darba vidēs. Bez tā visa, protams, ir arī citi nosacījumi, kas nepieciešami, reālā laika kontrolei ražošanas līnijās.

Seminārs sāksies ar Magnus Mörstam lekciju, kurā viņš izstāstīt gan par digitalizāciju, gan izskaidros Industry 4.0 konceptu gan no vispārējās perspektīvas, gan arī sniedzot piemērus par Zviedrijas rūpniecības uzņēmumiem, kuri ir izmantojuši tehnoloģiju priekšrocības.

Pēc tam, sadaloties grupās, darbs tiks veikts divās daļās. Pirmajā daļā būs jāfokusējas uz problēmām, ar kādām saskaras uzņēmumi, kas jau šodien ir digitalizācijas varā. Otrajā daļā koncentrēsimies uz to, ko tādas iestādes kā, piemēram, LU CFI var darīt, lai palīdzētu uzņēmumiem viņu digitālo pārmaiņu laikā.

Par “Industry 4.0” (https://en.wikipedia.org/wiki/Industry_4.0)

Par “Internet of Things” (https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_of_things)