Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts rīko starptautisko konferenci Funkcionālie materiāli un Nanotehnoloģijas - FM&NT - 2018’

01.10.2018.

Laikā no 2. līdz 5. oktobrim Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel norisināsies Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) rīkotā starptautiskā konference ‘Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijas FM&NT-2018’, kuru atklās Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietnieks Dmitrijs Stepanovs un Latvijas Universitātes Prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Valdis Segliņš.

Zinātniskās konferences FM&NT-2018 mērķis ir veicināt starptautisku sadarbību zinātnes, izglītības un inovatīvās uzņēmējdarbības sfērās, veicinot dažādu materiālu un tehnoloģiju izpēti, kas nākotnē attīstītu viedu izstrādājumu ražošanu ar augstu pievienoto vērtību.

Konferences laikā dalībnieki no vairāk nekā 20 pasaules valstīm dalīsies savos jaunākajos zinātniskajos sasniegumos, referēs par tendencēm un aktivitātēm perspektīvo materiālu pētniecībā un izstrādē, izmantojot modernās nanotehnoloģiju metodes. Plenāros referātus lasīs tādi izcili pasaules zinātnieki kā Andreas Schreyer par Eiropas atomskaldīšanas centra aktualitātēm un iespējām funkcionālo materiālu pētniecībā, kā arī Peter Kazansky, viens no atraktīvākajiem Sauthemptonas universitātes optoelektronikas pētījumu centra profesoriem, kurš stāstīs par femtosekunžu lāzerrakstīšanas ‘mākslu’. Profesora Kazanska un profesores Maijas Kuklas plenāros referātus 5. oktobrī pulksten 13:00 varēs klausīties visi interesenti.

Kopā 6 plenārajos, 19 ielūgtajos, 36 mutiskajos un 130 stenda referātos tiks atspoguļoti funkcionālo materiālu un tajos notiekošo procesu teorētisko un eksperimentālo pētījumu rezultāti, kā arī demonstrētas iespējas inovatīvo materiālu pielietojumam gan zinātnē, gan tautsaimniecībā. Konferences uzmanības centrā ir arī materiāli enerģētikai un atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām, daudzfunkcionāli neorganiskie, organiskie un hibrīdie materiāli fotonikai, mikro, nanoelektronikai un biomedicīnai.

Konference ‘Funkcionālie materiāli un nanotehnoloģijas’ norisinās kopš 2006. gada un ir guvusi paliekošu popularitāti starptautisko zinātnieku vidū. Šogad savu dalību konferencē apstiprinājuši vairāk nekā 180 zinātnieku no ASV, Baltkrievijas, Dānijas, Dienvidāfrikas, Francijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Izraēlas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Somijas, Taizemes, Taivānas, Ukrainas, Ungārijas, Vācijas, Zviedrijas, un, protams, Latvijas.

Atsevišķās sanāksmēs tiks diskutēts par sadarbības uzsākšanu kopēju projektu ietvaros, zinātnes attīstību, studentu apmaiņu un valsts un politisko atbalstu zinātnei. 4. oktobrī speciāla sesija ir veltīta Apvārsnis 2020 projektu referātiem. Tiks prezentēts arī pārskats par LU CFI koordinēto projektuCAMART², kurš šobrīd ir vienīgais Eiropas Komisijas “Apvārsnis 2020” programmas “Spreading Excellence and Widening Participation” 2. fāzes finansējumu ieguvušais projekts Baltijas jūras reģionā.

Konferences mājaslapa: www.fmnt.lu.lv