Latvijas Universitāte un institūti Eiropas pētniecības telpā- ekselence, aktivitāte, mobilitāte, kapacitāte (2018. - 2022.)

03.10.2018. Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas institūts (LU CFI) uzsāk ERAF projekta “Latvijas Universitāte un institūti Eiropas pētniecības telpā - ekselence, aktivitāte, mobilitāte, kapacitāte” īstenošanu (Nr. 1.1.1.5/18/I/016).

Projekta vadošais partneris ir Latvijas Universitāte.

Projekta galvenais mērķis ir veiksmīgi iekļauties Eiropas pētniecības telpā.

Galvenās plānotās darbības projektā ir augsta līmeņa projektu pieteikumu sagatavošana programmās “Apvārsnis 2020” un 9. Ietvara programmas, un citās starptautiskajās programmās, starptautisku konferenču organizēšana Latvijā, dalība starptautiskās konferencēs. Plānots realizēt trīs nacionālās partnerības plānus: dalībai vienotā Valodas resursu un tehnoloģiju infrastruktūras konsorcijā (CLARIN-ERIC), dalībai Eiropas Sociālo pētījumu infrastruktūras konsorcijā (ESS-ERIC), dalībai Mikrobioloģisko resursu pētniecības infrastruktūras platformas konsorcijā (MIRRI) un īstenot rīcības plānu sadarbības nodrošināšanai kvantu skaitļošanas jomā.

Kā galvenais LU CFI projekta rezultāts ir plānoti 15 ar virs sliekšņa vērtību novērtēti augsta līmeņa projektu pieteikumi programmās “Apvārsnis 2020” un “Apvārsnis Eiropa” programmās, kā arī citās starptautiskās programmās (projektā kopumā Latvijas Universitāte plāno sagatavot 150 virs sliekšņa projekta pieteikumus)

Projekta rezultātā, mērķtiecīgi koncentrējot resursus un veicinot sadarbību, tiks sekmēta Latvijas Universitātes un institūtu konkurētspēja, ekselence, mobilitāte un kapacitāte Eiropas kopēja pētniecības telpā.

Projekts tiek īstenots līdz 31.12.2022., un tā kopējas izmaksas ir 1 778 049,41 EUR, tajā skaitā LU CFI kā projekta Partnera kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 105 000 (viens simts pieci tūkstoši eiro), tai skaitā ERAF finansējums EUR 89 250 (astoņdesmit deviņi tūkstoši divi simti piecdesmit eiro) un valsts budžeta finansējums EUR 15750 (piecpadsmit tūkstoši septiņi simti piecdesmit eiro), kas kopā veido 100 % no Partnera  kopējām attiecināmajām izmaksām.

Projekts norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.5. pasākuma “Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās” ietvaros.

Pārskats par virs sliekšņa novērtētiem projekta pieteikumiem, kas sagatavoti pirms 2018. gada

Projekta veids un nosaukums

Koord./partn.

Vadītājs