LU CFI Enerģijas iegūšanas un materiālu laboratorija meklē papildspēkus bateriju materiālu pētījumiem. Darbs piemērots fizikas, ķīmijas, materiālzinātnes vai līdzīga novirziena bakalaura vai maģistra studentam/studentei

LU CFI Enerģijas iegūšanas un materiālu laboratorijā strādā pie videi draudzīgiem enerģijas iegūšanas un uzkrāšanas risinājumiem. Mūsu galvenie pētījumu virzieni ir: litija un nātrija jonu bateriju materiāli, foto- un elektrokatalīze un ūdeņraža enerģētika. Šobrīd meklējam papildspēkus bateriju materiālu pētījumiem.

Litija jonu baterijas atrodas visur – sākot no telefoniem līdz elektriskajiem auto. Pēdējā laikā zinātniskajā sabiedrībā aizvien vairāk tiek runāts arī par nātrija jonu baterijām. Nātrija jonu baterijas tiek uzskatītas par litija jonu bateriju videi draudzīgo alternatīvu, un to galvenais praktiskais pielietojums saistās ar stacionārajiem enerģijas uzglabāšanas risinājumiem. Bateriju īpašības tiešā mērā atkarīgas no tajās izmantotajiem materiāliem. Darbā paredzēts sintezēt nātrija jonu bateriju elektrodu materiālus un analizēt to struktūras izmaiņas baterijas uzlādes/izlādes laikā. Šie novērojumi ļaus labāk izprast bateriju materiālu degradēšanās iemeslus, tā nākotnē paverot ceļu bateriju mūža ilguma palielināšanai.

Darba pienākumi

  • Nātrija jonu bateriju elektrodmateriālu sintēze un struktūras analīze
  • Nātrija un litija jonu bateriju šūnu salikšana un analīze
  • Nātrija un litija jonu bateriju materiālu struktūras analīze ar rentgendifrakcijas palīdzību baterijas uzlādes un izlādes laikā
  • Datu apstrāde, analīze un prezentācija

Atkarībā no līdzšinējās studenta pieredzes un izglītības darbā uzsvaru iespējams likt uz struktūras izmaiņu analīzi (fizika) vai materiālu sintēzi (ķīmija).

Prasības

  • Bakalaura vai maģistra students, studiju virziens: fizika, ķīmija, materiālzinātnes vai līdzīgs
  • Vēlamas vispārīgas zināšanas vismaz vienā no minētajām jomām un vēlme apgūt pārējās: materiālu struktūras analīzes metodes, materiālu sintēze, elektroķīmija,  baterijas.
  • Pamatzināšanas datu apstrādē
  • Ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas
  • Personīgās kompetences: spēja strādāt patstāvīgi un atbildīgi, analītiska domāšana, pašiniciatīva, uzticamība

Pozīcijā paredzēta 30% slodze. Priecāsimies par elektronisku pieteikumu. CV vai papildus jautājumus sūtīt uz gints.kucinskis@cfi.lu.lv.

Dalīties