Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Organiskā elektro-optiskā modulatora izstrāde un raksturošana
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.05.2017

Edgars Nitišs, Andrejs Tokmakovs, Kaspars Pudžs, Jānis Busenbergs, Mārtiņš Rutkis (LU CFI Organisko materiālu laboratorija)

Pēdējo gadu laikā aizvien lielāku nozīmību sabiedrības ikdienā iegūst fotonika vai ar to saistītās tehnoloģijas. Šķiet nemanāmi par būtisku dzīves sastvādaļu ir kļuvis internets, digitālas glabātuves jeb “mākoņi”, sensori, gaismas avoti u.c. tehnoloģijas, kuru darbības pamatā ir fotona izmantošana dažādu funkciju veikšanai. Sagaidāms, ka fotonikai un ar to saistīto tehnoloģiju izaugsmei būs viena no vadošajām lomām sabiedrības un ekonomikas attīstībā 21. Gadsimtā. Šobrīd zinātnieki un inženieri aktīvi strādā, lai atrisinātu problēmas, kas saistītas ar ierobežoto datu apmaiņas ātrumu “tīklā” un ar datu apmaiņas nodrošināšanu saistītajām lielajām izmaksām. Par vienu no būtiskākajām ātrumu ierobežojošajām komponentēm uzskata aktīvo komponenti – elektro-optisko (EO) modulatoru

Šobrīd Cietvielu Fizikas institūta Organisko Materiālu laboratorijā tiek izgatavotas dažādas viļņvadu ierīces, kurās būtu iekļauti unikāli Latvijā sintezēti organiski nelineāri optiski materiāli. Pašlaik ir izdevies demonstrēt ierīču pasīvās daļas, galvenokārt viļņvadu “piltuves”, liektus viļņvadus u.c. Ir iegūti pirmie rezultāti izgatavojot aktīvu viļņvadu ierīci. Šajā prezentācijā tiks apskatīti modulatora izstrādes soļi un tā darbību raksturojošie parametri.