Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Noslēgušās IV Latvijas Saules kausa sacensības. Pieejamas bildes

24.05.2011

Rezultāti

Bildes skatīt šeit

21.maijā LU CFI ar ERAF projekta „Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās” atbalstu organizēja Latvijas skolu jauniešu izglītības projektu SET: Saules Enerģija Tuvplānā. Projekta SET mērķis ir izglītot Latvijas jauniešus, dodot iespēju pašiem izdomāt un izgatavot mašīnu/laivu/lidaparātu maketus, kurus darbina tikai ar Saules enerģiju; mācīties no līdzīgiem alternatīvās enerģijas publicitātes pasākumiem ārzemēs.

Pasākumā piedalījās gandrīz simts dalībnieku no vairākām Latvijas skolām (Cēsis, Liepāja, Ikšķile, Jelgava, Mālpils, Jūrmala, Sigulda, Smiltene, Naukšēni, Ogresgals, Priekuļi un vairākas Rīgas skolas un interešu centri), kā arī no Vācijas. Sacensības norisinājās vairākās kategorijās: Tautas klase I (pamatskola) un II (vidusskola), Meistarklase I un II, kuras sīkāk iedalījās atsevišķās klasēs: Spēks, Ātrums, Ūdens.

Skolēniem bija iespēja apgūt labāko ārzemju speciālistu pieredzi Saules enerģijas izmantošanā, noklausīties Kaseles universitātes (Vācija) pasniedzēja Jurgen Zika lekciju, par viņa 10 gadus ilgo pieredzi Saules kausa sacensību organizēšanā Kaseles pilsētā, kā arī Jāņa Klepera lekciju par ārzemju pieredzi un jaunākām tendencēm Saules enerģijas savākšanā (termo-elektro bateriju, saules kolektoru apvienojums u.c., Imanta Dirbas lekciju par pieredzi un praksi elektroauto jomā un LU studentu Artūra Kāļa, Jāņa Šmita referātu par Sauli uz Zemes - kodolsintēzes reaktoriem.

Pirmo vietu ieguvēji sacensību kategorijās: Tautas klase I Ātrums – Saules garāža, Tautas klase I Spēks – Kristiāns Loķis, Tautas klase I Ūdens – Zaļie puikas, Tautas klase II Ātrums – Sun cathcer, Tautas klase II Spēks – Heinsbergs, Tautas klase II Ūdens – Default gateway, Meistarklase Ātrums – Sauļotāji, Meistarklase Ūdens – Saules komanda, Kopējais starts – Kuzmanis, Lidotājs – Konons un Bindjukovs.

Pasākuma noslēgumā bija apbalvošanas ceremonija, kurai balvas skolēniem nodrošināja pasākuma sponsori:
LU CFI, Latvijas Universitāte, Latvijas Zinātņu akadēmija, AS Latvenergo, Latvijas Zinātnes padome, Rīgas enerģētikas aģentūra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VISC ESF projekts „Dabaszinātnes un matemātika”, Izdevniecība Lielvārds, Perpetuum Nova, žurnāls Ilustrētā Zinātne, SIA Viessmann, SIA Rigas Piensaimnieks, L'Oreal, Vides Ministrija.

IV Latvijas Saules kauss LU Cietvielu fizikas institūtā tiek rīkots ar ERAF projekta Nr. 2DP/2.1.1.1.2.0./10/APIA/VIAA/010 atbalstu.

Vairāk informācijas skatīt šeit